Portal_background_image

4000 هكتار از اراضي ساوه به آبياري تحت فشار مجهز شد

فرماندار ساوه گفت: ۴ هزار هکتار از اراضی ساوه به آبیاری تحت فشار مجهز شده اند و در ۴ هزار هکتار از اراضی نیز اقلام زودرس کاشته شده است.

محمد بهاروند در شورای حفاظت از منابع آب استان مرکزی در خصوص چاه‌های غیرمجاز اظهار کرد: از مجموع ۲۶ حلقه چاه در شهرستان ساوه ۲۰ حلقه چاه فرم ۵ و ۲۰ چاه غیرمجاز پر شده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات قابل توجهی در ساوه توسط دستگاه‌های اجرایی و قضایی صورت گرفته، افزود: در ساوه آب مصرفی توسط شهرداری‌های منطقه از آب شرب جداسازی شده که این اقدام برای سایر شهرها نیز در دستور کار قرار دارد و برنامه‌ریزی‌های آن صورت گرفته است.

فرماندار ساوه ادامه داد: نصب کنتور، تغییر تعرفه دامداری و مرغداری‌ها، قطع آب چاه‌های دارای اضافه برداشت از جمله اقدامات انجام شده در این شهرستان است.

بهاروند بیان کرد: امسال با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان ۷ کیلومتر از کانال منشعب شده از سد الغدیر با بتن به جهت هدررفت آب پوشش داده شده است.

وی اضافه کرد:  ۴هزار هکتار از اراضی ساوه به آبیاری تحت فشار مجهز شده که سبب افزایش راندمان آب تا ۷۶ درصد شده است، همچنین در ۴ هزار هکتار از اراضی نیز اقلام زودرس کاشته شده است.

فرماندار ساوه با اشاره به اینکه ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان کاهش پیدا کرده گفت: به سبب استفاده از تجهیزات نوین آبیاری، علیرغم کاهش اراضی، تولیدات در این شهرستان افزایش پیدا کرده است.

بهاروند خاطرنشان کرد: لایروبی ۴۰ کیلومتر از حوضه آبریز و بالادست سدالغدیر انجام شده و انتظار می‌رود همکاری لازم در خصوص لایروبی ۲۰ کیلومتر باقی مانده نیز صورت گیرد و همچنین نیاز است مشابه اقدامی که در سد الغدیر صورت گرفته در نهر مزلقان نیز انجام شود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها