Portal_background_image

جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان ساوه

پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان به ریاست امام جمعه ساوه و با حضور فرماندار ،رئیس دادگستری و مسئولین شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی در پنجاه و پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه، با تاکید بر عملیاتی کردن منشور حقوق شهروندی، اظهار کرد: حقوق شهروندی شاخص‌ترین حق عمومی مردم است و اجرای آن از اهمیت خاصی برخوردار است. 

وی با تاکید بر اینکه اجرای حقوق شهروندی باید حالت عملیاتی به خود بگیرد تا به عنوان یک شعار در سطح جامعه تلقی نشود، افزود: اگر حقوق شهروندی به صورت فراگیر اجرا نشود و مهجور باقی بماند زنگ خطری برای حوزه اجتماعی نواخته خواهد شد. 

امام جمعه ساوه در ادامه از اجرایی شدن طرح میز خدمت در ادارات شهرستان به منظور تکریم ارباب رجوع و تقویت روحیه پاسخگو بودن مسئولان خبر داد و گفت: طرح میز خدمت فضای خدمت رسانی و کرامت انسانی را در محیط‌های اداری تقویت می کند و موجب تقویت اعتماد عمومی می شود. 

وی بیان کرد: پاسخگو بودن مسئولان علاوه بر تحقق حقوق شهروندی فرصتی را برای اطلاع مردم از عملکرد مسئولان فراهم و نواقص موجود در محیط‌های اداری را برطرف می‌کند. 

حجت‌الاسلام حسینی در ادامه با تقدیر از همکاری مردم و مسئولان در برگزاری ایام عزای حسینی دهه اول محرم گفت: نتیجه همکاری و همدلی بین مردم و مسئولان موجب شد تا برنامه های عزاداری با شور و شعور بیشتری برگزار شود. 

وی با اشاره به در پیش بودن حماسه اربعین و اجتماع عظیم میلیونی مردم در کنگره بین المللی اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین فرصتی برای ترویج و تعمیق فرهنگ حسینی است و موجب تقویت اتحاد بیشتر امت اسلامی می‌شود. 

وی با اشاره به برنامه ریزی هیئات مذهبی شهرستان به منظور برپایی موکب پذیرایی از عزاداران اربعین حسینی در کشور عراق اظهار کرد: یک اقدام ارزشمند دیگری که مردم متدین و دیندار و نیز محب اهل بیت (ع) در ساوه در سال گذشته انجام شد برپایی موکب جاماندگان کربلا در ابتدای اتوبان کربلا(ساوه به همدان) برای پذیرایی و خدمات دهی به زائران در مسیر تردد از ایران به کربلا بود. 

امام جمعه ساوه بیان کرد: هرچقدر باورهای دینی و اعتقادی مردم تقویت می‌شود و به هر میزان که پیروزی اسلام بیشتر می‌شود دشمنی مستکبران عالم آشکارتر شده و عنادورزی دشمنان بیشتر می‌شود. 

وی با اشاره به یاوه‌گویی‌های رئیس جمهور آمریکا علیه ایران گفت: این عنادورزی‌ها و این دشمنی‌ها متاثر از پیروزی حق بر باطل و توفیقات روز افزون دین مبین اسلام و مکتب حسینی است. 

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه تصریح کرد: اقدامات ابلهانه ترامپ رئیس جمهور آمریکا و وزیر امور خارجه این کشور در زیرپا گذاشتن تعهدات برجام به عنوان یک توافق و معاهده بین المللی نشان از عصبانیت آنان از پیروزی اسلام دارد. 

وی بیان کرد: برجام یک توافق بین‌المللی است و طبق مقررات و قوانین حقوق بین الملل باید طرفین نسبت به اجرای صحیح این توافقات پایبند باشند. 

امام جمعه ساوه در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی خواستار ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌های عضو شورا در خصوص دستور جلسات شد و از تعامل و همکاری بین بخشی برای تحقق مصوبات تقدیر کرد. 

در این جلسه ادارات ذیربط به ارائه گزارشی از پیگیری مصوبات گذشته در خصوص پیشگیری از بیماری ایدز، برنامه‌های ماه محرم، برگزاری کلاس های تحکیم خانواده برای انجمن اولیا و مربیان و دانش آموزان مقاطع متوسطه، و نیز مراکز آموزش عالی و نیز گزارشی در خصوص سیاست‌های کلی جمعیت و خانواده پرداختند.

 

 


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها