Portal_background_image

اعضاي شوراي اسلامي شهرستان ساوه انتخاب شدند

با برگزاری انتخابات از بین نمایندگان شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان ساوه، اعضای شورای اسلامی این شهرستان انتخاب شدند.

در این انتخابات که با حضور معاون استاندار و فرماندار ساوه، معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری ساوه حضور داشتند، علی بهاری‌فرد از شورای اسلامی شهر آوه و احمد حاج امینی از شورای اسلامی شهر ساوه کاندیدای ریاست شورای شهرستان شدند که نهایتا علی بهاری فرد توانست با کسب 5 رای از 7 رای به مدت یک سال ریاست شورای اسلامی شهرستان ساوه را عهده دار شود. 

در ادامه با برگزاری انتخابات امراله کارگر از شورای اسلامی شهر غرق آباد به عنوان نایب رئیس شورای شهرستان و علی حیدری از شورای بخش نوبران به عنوان منشی انتخاب شدند. 

همچنین حسام الدین شهیدی نماینده شورای اسلامی شهر نوبران، داوود علیشاهی نماینده شورای اسلامی بخش مرکزی ساوه، علی بسطام و احمد حاج‌امینی به عنوان نمایندگان شورای اسلامی شهر ساوه به عنوان سایر اعضای شورای اسلامی شهرستان انتخاب شدند. 

در ادامه حسام الدین شهیدی با رای اکثریت اعضا به عنوان نماینده شورای اسلامی شهرستان جهت عضویت در شورای اسلامی استان مرکزی انتخاب شد. 

معاون استاندار و فرماندار ساوه در حاشیه برگزاری انتخابات به منظور تعیین هیئت رئیسه شورای اسلامی شهرستان اظهار کرد: شورای اسلامی شهرستان عصاره‌ای از شوراهای اسلامی شهر و روستاهاست که به عنوان نمایندگان اعضای شوراها به مردم خدمت می‌کند. 

محمد بهاروند افزود: همدلی و همراهی اعضای شورای اسلامی شهرستان با اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان موجب تسریع در برآوردن نیازها و مطالبات مردم شده و پروسه خدمت‌رسانی را شتابان خواهد کرد. 

وی گفت: شورای اسلامی شهرستان از نظر جایگاه بالاتر از شورای اسلامی شهر و روستاهاست و نمایندگان آن به عضویت شورای شهرستان درآمده و بالاتر از آن شورای استان و در نهایت شورای عالی استانها متشکل از نمایندگان استانی در سطح ملی است. 

فرماندار ساوه اظهار کرد: در قانون پیش بینی شده است که نظارت بر عملکرد شوراهای اسلامی بر عهده شورای شهرستان است از این رو اعضای شورای اسلامی شهرستان در عمل به وظایف خود باید به درستی بر عملکرد شوراهای پائین دستی نظارت کنند. 

وی خواستار مشارکت بیشتر شورای اسلامی شهرستان به منظور بهره‌برداری لازم از اختیارات قانونی و اهرم‌های نظارتی شد و افزود: هرچقدر تعامل شورای شهرستان با شوراهای پائین دستی بیشتر شود مشکلات و مطالبات مردم بهتر رصد شده و برای برون رفت از آن راهکارهای عملی اتخاذ خواهد شد. 


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها