Portal_background_image

پرداخت ماهانه 2 ميليارد و 800 ميليون تومان مقرري بيكاري در ساوه

فرماندار ساوه گفت: پرداخت ماهانه 2 میلیارد و 800 میلیون تومان مقرری بیکاری توسط تأمین اجتماعی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، علی میرزائی ظهر امروز در نشست با رئیس و کارشناسان و شرکای اجتماعی تأمین اجتماعی ساوه با بیان اینکه حرکت سازمان تأمین اجتماعی رو به رشد و تعالی و به دنبال تغییر و تحول سازنده است، اظهار کرد: اقدامات و برنامه‌های خوبی در تأمین اجتماعی این شهرستان انجام شده که افزایش رضایتمندی مردم را در پی داشته است.

وی با اشاره به این‌که تأمین اجتماعی سازمانی پهن‌پیکر است که خانواده وسیعی را شامل می‌شود، اظهار کرد: این سازمان آینده‌نگر توانسته بسیاری از نیازهای فراروی کارگران و کارفرمایان را تأمین کند.

فرماندار ساوه بیان کرد: سازمان تأمین اجتماعی به‌طور میانگین ماهانه 350 میلیارد تومان مقرری بیکاری پرداخت می‌کند و از این میزان سهم ساوه حدود 2 میلیارد و 800 میلیون تومان است.

میرزائی بخشودگی جرائم برخی کارفرمایان به تأمین اجتماعی، توسعه خدمات غیرحضوری و ارائه خدمات متنوع درمانی به بیماران را از مهم‌ترین اقدامات این سازمان در ساوه عنوان کرد.

وی گفت: تلاش برای بخشودگی جرائم برخی کارفرمایان و صاحبان صنعت در این شهرستان منجر به رونق تولید، کاهش آمار بیکاری و افزایش اشتغال شده است.

فرماندار ساوه با اشاره به این‌که هم‌اکنون 16 میلیون نفر بیمه شده اصلی زیر پوشش تأمین اجتماعی کشور هستند، افزود: از این میزان سهم این شهرستان بیش از 61 هزار نفر است که این به دلیل وجود شهر صنعتی کاوه در ساوه است.

میرزائی اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی خدمات خوبی به افراد زیرپوشش خود ارائه داده که الکترونیکی کردن نظام سلامت بخشی از آن است.

وی با اشاره به این‌که حجم بدهی‌ها به تأمین اجتماعی بالا است، بیان کرد: می‌توان برای پرداخت به‌موقع بدهکاران به این سازمان بسته‌های تشویقی متعددی در قالب نظام انگیزشی تعریف کرد.

فرماندار ساوه افزود: اراده نظام بر حل معضلات تولید و رونق آن است، زیرا باید صنعت و به دنبال آن  اشتغال را زنده نگه داشت تا همه شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم.

میرزائی با اشاره به این‌که وضعیت جامعه کنونی قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست، گفت: انقلاب اسلامی، استقلال و آزادی با تکیه بر مردم‌سالاری دینی بدون دخالت کشورهای شرق و غرب را به مردم هدیه کرد.

وی افزود: ارزش و بهای نظام مقدس جمهوری اسلامی به بهای خون هزاران شهید و فداکاری خانواده‌های ایثارگران به دست آمده است و انقلاب اسلامی در سایه مردم‌سالاری دینی در اوج قله‌های عزت و اقتدار در جهان می‌درخشد.

فرماندار ساوه با اشاره به این‌که امروزه دشمن پس از ناامیدی در جنگ نظامی و جنگ فرهنگی و نرم به جنگ اقتصادی روی آورده است، اظهار کرد: در سایه وحدت، همدلی و همکاری می‌توانیم دشمنان را بار دیگر در دستیابی به اهداف شومشان ناکام گذاریم.

میرزائی با بیان این‌که هدف نظام و دولت رسیدگی به پابرهنگان است، بیان کرد: نظام با هرگونه فساد از سوی مدیران برخورد می‌کند و نشان داده در رسیدگی به خطاهای صورت گرفته از سوی آنان شوخی ندارد.

وی با اشاره به این‌که دنیا تحت تأثیر رفتار دیپلماتیک ایران است، گفت: معادلات جهان را در سیاست‌های خارجی ایران مشخص می‌کند و این اقتدار به برکت خون شهیدان و پشتیبانی ملت ایران از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و امام راحل و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به دست آمده است.

رئیس تأمین اجتماعی ساوه نیز با اشاره به این‌که شیب افزایش مستمری‌بگیران در این شهرستان بالا است، گفت: در سال‌های اخیر افزایش بازنشستگان به‌خصوص بازنشستگان پیش از موعد روند صعودی یافته که می‌تواند تبدیل به چالشی جدی برای پرداخت مستمری شود.

علیرضا حسینی پاسخگویی و تکریم ارباب‌رجوع در اولویت ارائه خدمات به افراد تحت پوشش این سازمان را دارد، افزود: در این خصوص برای نخستین بار، راه‌اندازی سیستم نوبت‌دهی و برگزاری دوره‌های آموزشی آشنایی با قوانین تأمین اجتماعی برای صاحبان کارگاه‌های جدیدالتأسیس انجام شد که این مهم افزایش رضایتمندی متقاضیان را در پی داشته است.

وی ادامه داد: تعامل خوبی با شرکای اجتماعی وجود دارد که این مهم توانسته بسیاری از موانع کارگری، کارفرمائی و بازنشستگان را رفع کند و در این حوزه‌ها مشکلی وجود ندارد.

رئیس تأمین اجتماعی ساوه از فعال شدن سامانه متمرکز خدمات غیرحضوری معروف به «طرح ملی دکتر نوربخش» در ساوه خبر داد و بیان کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به خانه کارگر، از طریق ارسال پیام کوتاه به 10001420 و مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان تأمین اجتماعی به آدرس www.tamin.ir ثبت نام کنند تا بتوانند از خدمات آن برخوردار شوند.

تعامل همراهی و همدلی خوبی میان جامعه کارگری و تأمین اجتماعی 

دبیر اجرائی تشکیلات خانه کارگر ساوه و زرندیه نیز گفت: کوچک‌ترین چالش در تأمین اجتماعی می‌تواند تبدیل به ابر چالش شود زیرا افراد بسیاری زیر پوشش این سازمان هستند.

داود میرزائی از تأمین اجتماعی به عنوان امانت کارگران در دستان مدیران یاد کرد و افزود: منابع مالی این سازمان متعلق به قشر زحمت‌کش کارگر است و باید از آن به خوبی حراست کرد.

وی با اشاره به این‌که مرحوم نوربخش؛ مدیرعامل سابق تأمین اجتماعی خدمات خوبی از خود به یادگار گذاشت، اظهار کرد: پس از وی دوره سرپرستی محمد حسن زدا به عنوان مدیری موفق همکاری و تعامل خوبی با تأمین اجتماعی داشت.

دبیر اجرائی تشکیلات خانه کارگر ساوه و زرندیه بیان کرد: اکنون در شهرستان ساوه به لحاظ تعامل و همدلی سازنده تأمین اجتماعی با خانه کارگر مشکلی وجود ندارد و کارگران مراجعه‌کننده به این سازمان از عملکرد آن به لحاظ پیگیری و رسیدگی به مشکلات رضایت دارند.

میرزائی گفت: همراهی و همدلی خوبی میان جامعه کارگری و تأمین اجتماعی وجود دارد و روند خوبی را در این شهرستان طی می‌کند.

کارگران ساختمانی از اقشار آسیب‌پذیر جامعه به شمار می‌روند

رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمان ساوه نیز گفت: این انجمن حدود 10 سال است که از خدمات بیمه‌ای این سازمان برخوردار هستند.

علیرضا کاظمی با اشاره به این‌که کارگران ساختمانی از اقشار آسیب‌پذیر و مظلوم جامعه به شمار می‌روند، افزود: با ساماندهی کارگران ساختمانی، سهمیه بیمه تأمین اجتماعی مشخص شد و اکنون مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

 15 هزار نفر بازنشسته عضو این کانون هستند 

عضو کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان مرکزی نیز با اشاره به این‌که هم‌اکنون 15 هزار نفر بازنشسته عضو این کانون هستند، گفت: پایین بودن حقوق دریافتی مهم‌ترین مشکل این افراد است.

عبداللهی افزود: متأسفانه پایین بودن حقوق این افراد، کفاف زندگی، معیشت، درمان و سفر این افراد را نمی‌دهد که باید برای افزایش دریافتی آنها چاره‌اندیشی کرد.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها