Portal_background_image

پرداخت خسارت ۳۶۲ واحد مسكوني آسيب ديده از سيل در ساوه آغاز شد

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: پرداخت خسارت ۳۶۲ واحد مسکونی تخریب شده در سیلاب امسال در ساوه با تشکیل پرونده و سپری شدن مراحل اداری نیز آغاز شده است.

«علی میرزایی» روز چهارشنبه اظهار داشت: تاکنون ۱۵۱ پرونده منازل مسکونی خسارت دیده بر اثر سیل در ساوه به بانک عامل برای انعقاد قرارداد معرفی شده که ۴۱ پرونده منجر به قرارداد نهایی شده است.

وی افزود: کار پی کنی ۱۴ واحد مسکونی خسارت دیده از سیلاب در ساوه انجام شده و ساخت چهار منزل خسارت دیده در آستانه اتمام است، ضمن اینکه به زودی عملیات بازسازی ۱۹ واحد مسکونی نیز آغاز می شود.

فرماندار ساوه گفت: یک هزار و ۴۰۰ تن سیمان از محل سیمان اهدایی مقام معظم رهبری برای مناطق خسارت دیده به این شهرستان اختصاص یافته است که برای انتقال آن به مناطق هدف و با کمک خیران مقرر شده ۶ دستگاه تریلی کشنده فعالیت کنند.

میرزایی گفت: تمامی راه ها و مسیل های خسارت دیده شهرستان ساوه از سیلاب ترمیم شده است.

وی در مورد بازسازی پل هفت دهنه که محور ارتباطی ساوه به سد الغدیر و چندین روستای جنوب غربی این شهرستان است، بیان کرد: نشست هایی در این راستا برگزار شده و قرار است از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان و منابع ملی نسبت به تامین اعتبار برای ترمیم و زیر بار ترافیک قرار گرفتن این سازه اقدام شود.

سیلاب بهاره امسال ۴۰۰ میلیارد ریال به منازل مسکونی، سازه ها، راهها و حوزه های زراعی و کشاورزی شهرستان ساوه خسارت وارد کرد.

دولت برای جبران خسارت سیل به مناطق آسیب دیده و ترمیم منازل، در روستاها مبلغ ۴۰۰ و در شهرها نیز ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات اعطا می کند ضمن اینکه در مناطق روستایی ۱۰۰ و در شهرها نیز ۱۲۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض اعطا می شود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه




  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها