Portal_background_image

يك هزار و ۲۰۰ رزمنده دوران دفاع مقدس شهرستان ساوه تكريم شدند

ساوه - ایرنا - همزمان با نخستین روز از آغاز هفته دفاع مقدس آیین تجلیل از یک هزار و ۲۰۰ رزمنده شهرستان ساوه و همچنین رژه موتوری واحدهای نظامی و انتظامی برگزار شد.

به گزارش ایرنا،  فرمانده سپاه ناحیه ساوه در آیین تجلیل از رزمندگان این شهرستان که روز دوشنبه در فرمانداری برگزار شد، گفت: بالندگی امروز و اقتدار نیروهای مسلح که دشمنان را در منطقه زمینگیر کرده، به برکت مجاهدت های رزمندگان و شهدا حاصل شده است.

سرهنگ پاسدار «حجت الله دستجانی» اظهار داشت: شهرستان ساوه در دوران دفاع مقدس با تقدیم ۵۸۰ شهید گلگون کفن سهم بسزایی در دفاع از مرزهای میهن اسلامی داشت و لازم است نه تنها در سالروز هفته دفاع مقدس بلکه در همه ایام سال شهدا، خانواده های آنان و رزمندگان و ایثارگران را فراموش نکنیم و قدردان خدمات شان باشیم.

وی گفت:‌ امروز از یک هزار و ۲۰۰ رزمنده در ساوه تجلیل می شود که به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت نمادین از ۴۰ تن از آنها در محل فرمانداری تکریم به عمل آمد.

دستجانی اظهار کرد: رزمندگان دوران دفاع مقدس علاوه بر انجام جهاد اصغر و اکبر، اکنون در حوزه جهاد کبیر و تبیین اهداف انقلاب اسلامی با کار زینبی هستند و لازم است با روشنگری و آگاهی دادن به افکار عمومی جهان در برابر مستکبرین بایستیم.

فرمانده سپاه ساوه گفت: امروز دشمنان در پی تحریف واقعیت ها و وارونه جلوه دادن افتخارات و دستاوردهای نظام اسلامی هستند و در چنین شرایطی بر همه ما فرض است که در این راه بی تفاوت نباشیم.

فرماندار ساوه نیز گفت: دفاع مقدس و دستاوردهای آن را باید با مستندات و بهره گرفتن از خاطرات رزمندگان این عرصه بررسی کرد.

«علی میرزایی» افزود: امام خمینی (ره) با بینش الهی خود به جنگ تحمیلی هشت ساله عنوان دفاع مقدس اطلاق کرد زیرا در هر شرایطی جهاد و دفاع از مرزها و مال، جان و ناموس ملی قداست دارد.

وی ادامه داد:‌ در دوران دفاع مقدس همه آحاد ملت ایران یکدل و متحد به مقابله با رژیم اشغالگر و متجاوز بعثی پرداختند که منجر به خلق حماسه های بزرگ و تاریخی در جهان شد.

میرزایی گفت: نقش نیروهای مردمی در کنار رزمندگان ارتش،  سپاه و بسیج در دفاع مقدس بسیار ارزشمند است و باید رشادت های ملت را با خلق آثار مختلف به خصوص استفاده از هنر و ظرفیت های رسانه ای زنده نگاه داریم.

به گفته او، دفاع مقدس دستاوردهای فراوان و ارزشمندی داشت که شاید افزایش اقتدار ملی و قدرت بازدارندگی در برابر تهدیدات بیگانگان را از مهمترین آنها دانست.

وی تاکید کرد: به برکت خون شهدا و حماسه های رزمندگان در جنگ هشت ساله با بعثی ها، امروز هیچ دشمنی قادر به انجام حمله و تهاجم به مرزهای کشور نیست زیرا در دهه های اخیر توان دفاعی و صنایع مرتبط با این حوزه به اهتمام جوانان کشور آنقدر پیشرفت داشته است که هیچ قدرتی نتواند خیال حمله به ایران را در سر داشته باشد.

فرماندار ساوه گفت: دستاوردهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دفاع مقدس نیز باید برای نسل امروز بازخوانی شود تا روحیه معنوی، خودباوری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه هرچه بیشتر نهادینه کنیم.

وی گفت: استعدادهای درخشانی در دفاع مقدس به خصوص در حوزه های فنی و تاکتیکی شکوفا شدند و باید با استفاده از تجارب این دوره همچنان فرهنگ مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهان و متجاوزان را زنده نگه داریم.

گفتنیست در نخستین روز از ایام هفته دفاع مقدس آیین رژه یگان های موتوری نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان ساوه در محل سپاه این شهرستان برگزار شد.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها