Portal_background_image

يكي از دلايل اصلي مهاجرت جوانان از روستاها نبود درآمد است

معاون استاندار و فرماندار ساوه در جمع اهالی روستای آقچه قلعه گفت : یکی از دلایل اصلی مهاجرت جوانان از روستاها نبود درآمد و عدم خلق ثروت است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه ساوه , صبح امروز علی میرزایی معاون استاندار و فرماندار ساوه بهمراه جمعی از مسئولان شهرستان ساوه با حضور در روستای آقچه قلعه از توابع نوبران با اهالی این روستا دیدار و گفتگو کردند.

فرماندار ساوه در این دیدار نبود دانش کافی و آگاهی لازم را  از دلایل عدم کسب سرمایه و تولید شغل در روستا عنوان کرد و افزود : یکی از دلایلی که جوانان روستاها را ترک میکنند نبود درآمد و خلق ثروت است که میتوان با حل برخی مشکلات موجب مهاجرت معکوس به روستاها شد که اکنون نیز شاهد این موضوع در روستاهای شهرستان هستیم.


وی با اشاره به افزایش قابل توجه بارش ها در سالجاری افزود : باتوجه به بارش های فراوان در نخستین روزهای سالجاری , میتوان سطح زیر کشت محصولات را افزایش داد و با کاشت مکانیزه محصولات , پرورش زنبور و انواع ماهی , در روستاها تولید ثروت و سرمایه کرد .

علی میرزایی خواستار مشارکت کارگروه اشتغال در این زمینه شد و تصریح کرد : دولت میتواند با حمایت از مشاغل  روستایی و اعطای وام کم بهره , در عمران و توسعه زیرساخت های روستا مشارکت کند.

فرماندار ساوه تأكيد كرد: بنياد مسكن ، راه و شهرسازي و راهداري و حمل و نقل جاده اي و ديگر دستگاه هاي اجرايي تمام توان خود را درخصوص رفع مشكلات روستاها به كار بگيرند.

مرداني رئيس راهداري و حمل و نقل جاده اي نيز قول به اجراي آبنما به منظور رفع مشكل سيلاب ها اقدام داد.

 در ادامه این نشست کریمی رئیس بنیاد مسکن شهرستان گفت : در روستای آقچه قلعه 420 متر سنگفرش و انجام 2000 متر زیرسازی و آسفالت توسط این نهاد صورت گرفته است و همچنين ادامه اين روند در سالجاری در دستور کار قرار دارد .


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها