Portal_background_image

يكصد و ۸۰ فقره قرارداد صنعتي در ساوه و نوبران منعقد شد

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه از انعقاد یکصد و ۸۰ فقره قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی ساوه و نوبران در سال جاری خبر داد و گفت: توسعه صنعتی و رفع مشکلات واحدهای تولیدی در دستور کار مسوولان استان قرار دارد.

«علی میرزایی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:۱۵۰ فقره از این قراردادها در شهر صنعتی ساوه منعقد شده که بدین منظور ۶۹ هکتار زمین تخصیص یافت و در شهرک نوبران نیز ۲۵ هکتار زمین برای ۳۰ فقره قرارداد واگذار شد.

وی افزود: با توجه به شرایط تحریم ها، مشکلاتی در بخش صنعت ایجاد شده که شهرستان ساوه به عنوان یکی از قطب‌های صنعتی کشور نیز آسیب‌هایی دید و به همین خاطر همه توان خود را برای رفع مشکل واحدهای تولید به کار بستیم و خوشبختانه در سال‌جاری موردی از تجمعات کارگری نداشتیم.

فرماندار ساوه گفت: با رایزنی‌هایی که انجام شد و حمایت مدیریت ارشد استان مرکزی، میزان اعتبارات امسال شهرستان ساوه نسبت به پارسال ۲۸ درصد افزایش یافت و در زمینه تسهیلات اشتغالزایی نیز رتبه نخست استان را کسب کردیم.

وی بیان کرد: سیاست و رویکرد اصلی ما این است که ضمن حفظ وضعیت موجود (اشتغال و تولید) با برنامه های راهبردی به سمت وضعیت مطلوب گام برداریم.

میرزایی در عین حال شاخص های حوزه عمرانی و مبلمان شهری در ساوه را ناکافی ارزیابی کرد و بر ضرورت تحرک بیشتر در این بخش ها تاکید کرد.

وی ادامه داد: تردد کامیون و ماشین های باربری و سنگین یکی از مشکلات عمده شهر ساوه است که علاوه بر ترافیک و آلایندگی، سبب شده این شهر به پارکینگ چنین خودروهایی تبدیل شود به همین خاطر اجرای کمربندی‌های شمالی و شرقی در دست اقدام است و تا پایان امسال با بهره‌برداری از آن‌ها، بار سنگینی از روی دوش شهر برداشته خواهد شد.

فرماندار ساوه با اشاره به کم‌آبی این شهرستان، گفت: با اینکه اکنون ۲۵۰ میلیون متر مکعب ذخایر آبی پشت سد الغدیر داریم اما همچنان باید مدیریت مصرف و اجرای الگوی بهینه به خصوص در بخش کشاورزی اجرا شود.

وی همچنین نظارت قاطعانه بر بازار مصرف را از اقدامات در دستور کار برشمرد و بر ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا که می تواند به کنترل قیمت‌ها کمک شایانی کند، تاکید کرد.

فرماندار ساوه گفت: رویکرد غالب در دستگاههای اجرایی این شهرستان مبتنی بر تکریم ارباب رجوع است و همه مدیران باید در راستای احترام به حقوق مردم و گره‌گشایی از مشکلات آنها اهتمام داشته باشند.

معاون استاندار مرکزی در ادامه به انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال اشاره کرد و بر اهمیت نقش رسانه ها در افزایش مشارکت حداکثری مردم و ایجاد هیجان لازم تاکید کرد.

  وی افزود: همه ارکان دست اندرکار برگزاری انتخابات باید قانون را به صورت کامل اجرا و نامزدها و هواداران آنان نیز لازم است اخلاق‌مداری را رعایت و از ایجاد جو اختلاف و تخریب پرهیز کنند.  

میرزایی تاکید کرد: هیچ کسی در شهرستان ساوه حق ندارد از امکانات دستگاههای اجرایی به نفع کاندیداها استفاده کند.

وی گفت: باید زمینه و شرایط مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات پیش رو افزایش دهیم زیرا هرچه ضریب آرای مردم بالاتر باشد، نماینده آنها در خانه ملت نیز با اقتدار و توان چانه‌زنی بالاتری می تواند فعالت کند.

شهرستان ساوه با ۲۹۰ هزار نفر جمعیت دارای ۵۵۰ کارخانه و واحد تولیدی است که حدود ۴۵ هزار کارگر در این مراکز مشغول به فعالیت هستند.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها