Portal_background_image

استاندار مركزي: وقفه‌هاي صورت گرفته در تخصيص آب ساوه از سد كوچري جبران مي‌شود

ایسنا/مرکزی- استاندار مرکزی: عملیات اجرایی تخصیص آب ساوه از سد کوچری از چند ماه آینده تسریع می یابد به گونه ای که تاخیر و وقفه های صورت گرفته را جبران خواهد کرد.

سیدعلی آقازاده یکم آبانماه در جلسه شورای اداری ساوه که به منظور قرعه کشی 2150 واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در این شهر برگزار شد، اظهار کرد: تعیین تکلیف مالکیت اراضی  پلاک ۸۴ شهرک علوی با حمایت همه جانبه انجام و مشکل مردم این منطقه کاملا برطرف شد.

وی افزود: سهم تخصیصی آب ساوه از سد کوچری ۴۰۰ لیتر بر ثانیه است که حدود ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و خوشبختانه با تضمین دولت از طریق مشارکت سرمایه گذار، عملیات اجرایی آن از چند ماه آینده تسریع می یابد به گونه ای که تاخیر و وقفه های صورت گرفته را جبران خواهد کرد. دولت به تنهایی توان تأمین این میزان اعتبار را ندارد و با مشارکت سرمایه گذار، این میزان اعتبار تأمین می شود .

وی گفت : دشمن تحریم بزرگی را به ما تحمیل و اجبار کرده است و نباید با ناهماهنگی و نغمه ناسازگاری سر دادن تحریم ها را تشدید کرد.

وی در خصوص مشکل مسکن اراک و ساوه گفت: افزایش کاذب قیمت مسکن در این دو شهر که از متوسط کشوری بالاتر است مشکل ایجاد کرده است که علت آن این است که تاکنون اقدامی برای تولید مسکن ارزان قیمت صورت نگرفته بود.

آقازاده گفت: با اعلام سیاست های دولت در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در ساوه ۱۷۰۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن آماده شده است. نرخ بیکاری در ساوه پایین است و این پایین بودن نرخ بیکاری باعث مهاجرت مردم برای کار به این شهرستان شده و این عامل، مشکل تامین مسکن را در این شهرستان ایجاد می‌کند .

وی افزود: به هر میزانی که در ساوه نیاز به مسکن باشد و هر اندازه که متقاضی وجود داشته باشد زمین مورد نیاز از طریق مجموعه استان واگذار خواهد شد و هیچ محدودیتی برای واگذاری زمین در ساوه برای احداث مسکن در قالب طرح اقدام ملی وجود ندارد.

آقازاده سهمیه ابلاغی اراک را هشت هزار واحد اعلام کرد و گفت: اگر این عدد تا ۱۵ هزار واحد افزایش یابد مشکلی وجود ندارد. هم اکنون ۱۲ هزار واحد مسکن ملی در شهرهای جدید سراسر استان در حال اجراست . پروانه های ساخت مسکن هم صادر شده و هیچ منعی برای تولید انبوه مسکن در این طرح وجود ندارد.

وی ارتقای دانشکده علوم پزشکی ساوه به دانشگاه، ساماندهی محورهای مواصلاتی، شناسایی متقاضیان برای خانه دار شدن را از اولویت های پیش رو دانست.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها