Portal_background_image

وزير بهداشت در ساوه: امسال سال رونق توليد است و همه كشور مكلف به حمايت از توليد داخلي هستند/ايران تا پايان دولت دوازدهم و با داخلي سازي دارو هاي وارداتي به خودكفايي دارويي مي رسد

سعید نمکی در آئین افتتاح خط جدید تولید داروهای انسانی شرکت داروسازی مهبان دارو در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه گفت: امسال سال رونق تولید است و همه کشور مکلف به حمایت از تولید داخلی هستند و باید تلاش نماییم ایران تا پایان دولت دوازدهم و با داخلی سازی دارو های وارداتی به خودکفایی دارویی برسد.

«سعید نمکی» روز پنجشنبه در آیین افتتاح خط تولید دسته جامدات ویژه بیماران دیابتی وفشار خون شرکت مهبان دارو ساوه گفت:۹۷ درصد از داروهای کشور با اتکا به توانمندی های داخلی تولید می شود و سه درصد تامین خارجی نیز قرار است در  برنامه زمان بندی شده تا پایان دولت دوازدهم با ایجاد ظرفیت تولید داخلی و حمایت از داروسازان  بومی سازی شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه سهم دارو در سبد سلامت سنگین ترین سهم‌هاست، ادامه داد: در حمایت از صنعت داروی کشور ترمز ورود دارو با چند برابر قیمت به کشور را می کشیم و سازوکاری را اتخاذ می کنیم که دارو با یک دهم قیمت در داخل کشور تولید شود.

وی افزود: راهی جز حمایت از تولید کننده داخلی نداریم، آن هم در کشوری که از ظرفیت های بالایی در تولید ملی برخوردار است.

نمکی به برخورداری از نیروی جوان به عنوان سرمایه بزرگ کشور اشاره کرد و افزود: توان بالای نیروی انسانی و  ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در کشور باید مغتنم شمرده شود تا بستر توسعه و رونق تولید صورت گیرد.

وی تاکید کرد: باید بر نیروی جوان کشور سرمایه گذاری کرد تا بتوان با عبور از این برهه دشوار و حساس به خودکفایی همه جانبه دست یافته و قطعا موفق خواهیم شد.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: اصالت با تاریکی و فساد نیست اصالت با نور و رحمت و حقیقت است و خدا هرگز نخواهد گذاشت این مشعل خاموش شود بخصوص در کشوری که خاک مقدس آن با خون پاک ترین جوانان سیراب شده است و پیکرهای مطهر آنان در نقطه نقطه کشور مدفون هستند.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها