Portal_background_image

ورزشگاه شهيد چمران ساوه تا آغاز رقابت هاي ليگ دسته اول فوتبال بازسازي شود

معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت ورزش و جوانان گفت: مجموعه ورزشی شهید چمران ساوه تا آغاز رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور آماده سازی و بازسازی می شود.

«ژاله فرامرزیان» شامگاه پنجشنبه در حاشیه بازدید از روند طرح زمین چمن مصنوعی مجموعه فجر و بازسازی ورزشگاه شهید چمران ساوه در جمع خبرنگاران افزود:  اقدامات برای بهسازی ورزشگاه شهید چمران باید قبل از اینکه تیم خوشه طلایی ساوه به لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور صعود کند خاتمه یابد.

وی افزود: بهسازی این مجموعه به ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و با وجود مشکلات  برای تامین منابع مالی مذکور، عملیات بازسازی با همکاری مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شده و تلاش برای قابل استفاده شدن این مجموعه ادامه دارد اما، زیرساخت آن مناسب نیست و راه اندازی این ورزشگاه موقتی است.

مهاون وزیر ورزش و جوانان  گفت: ورزشگاه شهید چمراه در محدوده مسکونی واقع شده و شاخص های استاندارد را ندارد و در صورت تداوم موفقیت های فوتبال ساوه و راهیابی به لیگ برتر، امکان برگزاری مسابقات در این مجموعه دشوار است و با وجود همه این موضوعات تلاش شده  مردم ساوه مسابقات تیم شهرشان را از آغاز لیگ امسال در ورزرشگاه خانگی مشاهده کنند.

فرامرزیان در ادامه  گفت: توسعه ورزش های همگانی از برنامه ها و وظایف اصلی وزارت ورزش و جوانان است و در این راستا راهبرد هایی به صورت خاص مانند پیاده روی های عمومی، برنامه های عمومی همگانی، ورزش های روستایی و ورزش های بومی و محلی در دستور کارقرار گرفته است.

وی  اظهار داشت: توافق نامه هایی در استان های مختلف کشور میان وزارت ورزش با برخی مراجع ذیربط منعقد شده که اجرای آن ئها می تواند به گسترش ورزش همگانی در کشور بیانجامد.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: گسترش ورزش های همگانی مستلزم اراده جمعی در کشور است و از عهده  وزارت ورزش  به تنهایی برنمی آید و  همه دهیاری ها، شهرداری ها و سایر ارگان های دست اندرکار  باید با مشارکت و تخصیص منابع در این زمینه مشارکت کنند.

فرامرزیان گفت: توسعه زیرساخت ورزش های همگانی با هدف بهبود شاخص های سلامت و کاهش هزینه کرد حوزه درمان دنبال می شود و از این منظر  اقدامی  ارزنده است.

مسئولان اجرایی و ورزشی استان مرکزی و شهرستان ساوه پس از صعود تیم فوتبال خوشه طلایی به رقابت های لیگ دسته اول فوتبال کشور تلاش هایی را برای آماده سازی ورزشگاه شهید چمران این شهرستان آغاز کرده اند تا ضمن برآورده ساختن خواسته های سازمان لیگ فوتبال کشور، ساوجی ها بتوانند تیم شهرشان را در مسابقات همراهی کنند.

ساوه دارای ۷۲ باشگاه ورزشی، ۳۷ هیات و یک تیم لیگ برتری در فوتسال (سن ایچ) می باشد.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها