Portal_background_image

همراهي مردم و كسبه ساوه در نخستين روز از اجراي مصوبات ستاد كرونا

ساوه - ایرنا- همراهی مردم و کسبه ساوه در نخستین روز از اجرای طرح محدودیت های مصوب ستاد پدافند زیستی استان مرکزی برای مبارزه با کرونا چشمگیر است.

بر اساس مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا، از صبح امروز اغلب مغازه های گروه شغلی ۲، سه و چهار در ساوه تعطیل بودند.

تردد خودروها نیز در سطح شهر به طرز محسوسی کاهش یافته است و به نظر می رسد مردم با درک عمق خطر شیوع کرونا با مصوبات و تصمیم های اتخاذ شده ستاد پدافند زیستی استان و شهرستان همکاری مناسبی دارند.

در میدان مخابرات و خیابانهای انقلاب و امام خمینی (ره) که قلب بازار شهر ساوه محسوب می شود، عمدتا مغازه ها و مشاغل ضروری و مجاز دایر هستند.

فرماندار ساوه در گفت و گو با ایرنا از همکاری و احساس مسئولیت مردم و بازاریان این شهر قدردانی کرد.

«علی میرزایی» اظهار داشت: در نخستین روز از اجرای ۲ هفته ای محدودیت های ویژه مقابله با کرونا در سطح شهر بازدید میدانی داشتم و روند همکاری شهروندان را تحسین برانگیز دیدم.

وی افزود: مردم و کسبه ساوه در همراهی با مسئولان مصمم به شکست کرونا و قطع زنجیره انتقال این ویروس هستند و فضای امروز شهر نشانه این مسأله است.

فرماندار ساوه گفت: همکاری مردم به خصوص مالکان خودرو با پلیس و نیروی انتظامی نیز رضایت بخش است و انتظار داریم این روند تا پایان دوره محدودیت های کنونی ادامه یابد.

وی با بیان اینکه ساوه از حیث شیوع کرونا در زمره شهرهای قرمز کشور با شمار ابتلای بالا در شبانه روز است، تاکید کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی شهروندان و کسبه را درک می کنیم اما واقعیت آن است که حفظ جان و سلامت عمومی مردم در درجه نخست اهمیت قرار دارد و اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هم در این راستا است.

میرزایی گفت: دستگاههای نظارتی و اجرایی عضو قرارگاه پدافند زیستی از قبیل دانشکده علوم پزشکی، اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه ها، نیروی انتظامی، پلیس راهور و سایر مراجع برای اجرای کامل و دقیق مصوبات ویژه قطع زنجیره انتقال کرونا پای کار هستند و به وظایف قانونی خود عمل خواهند کرد.

فرماندار ساوه با اشاره به اعلام ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد، تاکید کرد: طبق اعلام مراجع بهداشتی، شب نشینی و مهمانی های خانوادگی یکی از علل اصلی شیوع کرونا است و طرح مذکور نیز با همین هدف و کاهش ترددهای شبانه انجام می شود.

وی ادامه داد: هدف ما و ماموران پلیس در این طرح اجرای مصوبات و حفظ سلامت شهروندان است و تمایلی به جریمه کردن نداریم اما کسانی که سرپیچی کنند حتما با اعمال قانون مواجه می شوند.

میرزایی همچنین ورود خودروهای با پلاک غیر بومی به شهرستان ساوه را طبق مصوبات ستاد کرونا ممنوع اعلام کرد و گفت: ماموران مستقر و دوربین های پایش تصویری با شناسایی خودروهای خاطی نسبت به اعمال جرایم مصوب اقدام می کنند.

بر اساس اعلام دانشکده علوم پزشکی ساوه در ۲۴ ساعت منتهی به پایان روز گذشته (جمعه ۳۰ آبان) ۱۳۲ مورد ابتلای جدید به کرونا که ۱۶ تن از آنها در بیمارستان بستری شدند در این شهرستان و زرندیه شناسایی شد.

همچنین شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا از اسفند پارسال تاکنون در ساوه و زرندیه به ۱۱ هزار و ۱۵۱ تن رسید و در همین مدت ۲۶۳ تن در این شهرستان ها جان خود را از دست دادند.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها