Portal_background_image

امام جمعه ساوه: نگاه اميدوارانه به آينده مهمترين موضوع در بيانيه گام دوم انقلاب است

امام جمعه ساوه گفت: نگاه امیدوارانه به آینده مهمترین و اصلی ترین موضوعی است که در بیانیه گام دوم انقلاب مورد تاکید واقع شده است .

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در شصت و هفتمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم  نباید جنبه شعاری به خود  بگیرد، اظهار کرد: هر مدیری باید به وظایف خود در تحقق مفاد این بیانیه عمل کند .

وی تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب فصل جدیدی از ادامه حرکت نظام اسلامی را به تصویر کشیده است. تقویت انگیزه و اعتماد به مردم بویژه نسل جوان از مفاد مهم این بیانیه است .

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ساوه تبیین دستاوردهای نظام و مقایسه آن با گذشته را مورد تاکید قرار داد و افزود: رهبر معظم انقلاب به خوبی نگاه به جلو با توجه به تجربیات قبلی را مورد تاکید قرار دادند .

امام جمعه ساوه در ادامه به دستور کار دیگر این جلسه با عنوان تنظیم وظایف ادارات در ترویج فرهنگ قانون گرایی و تعهد انضباط اجتماعی اشاره کرد و  با تاکید بر اینکه عمل به قانون باید به یک فرهنگ تبدیل شود، گفت: متاسفانه برخی از مسئولان قانون شکنی می کنند در حالی که توقع نمی رود که بر خلاف قانون عمل شود. 

وی از اردوهای راهیان نور به عنوان اردوهای تاثیرگذار یاد کرد و بر استفاده از ظرفیت های فرهنگی در این سفر معنوی تاکید کرد .

وی جلوگیری از ایجاد مزاحمت، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه، پیشگیری از وقوع اتفاقات ناگوار و مدیریت صحیح در آیین سنتی چهارشنبه آخر سال را مورد تاکید قرار داد و افزود: نباید به بهانه شادی هنجار شکنی شود. شادی در چارچوب قانون و شرع مجاز است و هر گونه اقدام برخلاف مبانی دینی و قانون مورد تایید نیست .

وی با تاکید بر اینکه پیشگیری مقدم بر درمان است، تصریح کرد: تقویت اقدامات پیشگیرانه نیازمند برخورداری از منابع مالی مناسب است و باید همه دستگاه‌های اجرایی با یک تعامل فراگیر در تحقق این مهم تلاش کنند. باید به گونه‌ای عمل کرد که نگرش ها تغییر پیدا کند .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز خواستار دعوت از کارشناسان و فعالان فرهنگی برای تصمیم گیری بهینه در جلسات شورای فرهنگی شد .

حسین محمودی فر خواستار تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با مشارکت جمعی شد و تحقق مفاد آن را موجب توسعه روزافزون کشور و برطرف شدن مشکلات دانست .

در این جلسه اعضای شورای فرهنگ به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پیرامون دستور جلسه پرداختند. برگزاری کارگاههای آموزشی برای پیشگیری و کاهش آمار خودکشی در جامعه، آموزش و شناخت هنجارها و ناهنجارها، آگاهی در خصوص عواقب قانون گریزی، ترویج فرهنگ قانون گرایی و تعهد انضباط اجتماعی با استفاده از همه ظرفیت  ها، برخورد با قانون گریز و اطلاع رسانی به جامعه، تقویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر، نظارت بر حسن اجرای قانون در ادارات و نصب منشور قانون گرایی در محیط های اداری، آموزش کارکنان برای تفهیم صحیح قانون به ارباب رجوع، آموزش همگانی نسبت به معروفات و‌ منکرات در بین آحاد مردم، تلاش جمعی برای رسیدن به درک و فهم مشترک در عملی کردن بیانیه گام دوم انقلاب، مسئولیت پذیری و اعتماد داشتن به مردم بویژه جوانان به عنوان فرمول رشد در تحقق این بیانیه، بهره مندی صحیح از ظرفیت جوانان با جهت گیری جهادی و جوانی به عنوان رمز پیشرفت کشور از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد .


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها