Portal_background_image

نمايشگاه دستاوردهاي صنعت هسته‌اي كشور در ساوه

فرماندار ساوه از برگزاری چهل و نهمین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور در ساوه خبر داد.

علی میرزایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تجلیل از مجاهدت‌های شهدای هسته‌ای کشور گفت: چهل و نهمین نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور در ساوه  برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در برگزاری این نمایشگاه باید یاد و خاطره شهدای صنعت هسته‌ای راگرامی بداریم چراکه شهدای این عرصه مجاهدت فراوانی را برای شکوفایی صنعت هسته‌ای به معرض نمایش گذاشتند.

فرماندار ساوه با اشاره به نقش انرژی در جنگ‌های دو قرن اخیر افزود: یکی از مهم‌ترین آنها ملی شدن صنعت نفت بود که با پشتوانه مردم و  توانستیم استقلال نفت کشورمان را بدست آوریم چرا که در آن دوران نفت انرژی با ارزشی بود و همه قدرت‌ها تلاش می‌کردند بر آن غلبه کنند. 

میرزایی تصریح کرد: اما اکنون با توجه به اینکه انرژی و سوخت‌های فسیلی در حال اتمام است، صنعت هسته‌ای از جایگاه بالا و مهمی برخوردار است و با توجه به کاربرد آن در بخش‌های مختلف انرژی، پزشکی، درمانی، کشاورزی، محیط زیست و ...  از اهمیت والایی در بین کشورها برخوردار است.

وی فعالیت ایران در صنعت هسته‌ای را صلح آمیز دانست و عنوان کرد: این صنعت در تولید انرژی پاک محیط زیستی و بخش‌های مختلف در جامعه بسیار کاربردی و تاثیرگذار است، لذا دلیل دشمنی قدرت‌های بزرگ با کشورمان برای جلوگیری از استقلال ما در این صنعت است.

میرزایی برگزاری این نمایشگاه را در حمایت مردم از این صنعت مهم دانست و بیان داشت: امید است با برگزاری این نمایشگاه شاهد افزایش درک توسعه کشور با این انرژی از سوی مردم فهیم باشیم.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها