Portal_background_image

نمازجمعه تريبوني براي ارايه دستاوردهاي نظام اسلامي است

امام جمعه ساوه گفت: نماز جمعه تریبونی مهم برای ارایه دستاوردهای نظام اسلامیو تحولات سیاسی روز است که حضور و مشارکت همه بخش ها در این آیین عبادی سیاسی ضروری است.

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» روز پنجشنبه در نشست  شورای اداری شهرستان ساوه ، افزود: نماز جمعه امری حاکمیتی و طبق گفته علامه حلی متعلق به امام زمان یا نایب او می باشد و باید همه در آن مشارکت داشته باشند.

وی اظهار داشت:  ایجاد میز خدمت در نماز جمعه  اقدامی ارزنده از سوی فرماندار و مسئولان دست اندرکاران امور اجرایی است.

امام جمعه شهرستان ساوه خاطرنشان کرد: تریبون نماز جمعه مختص یک فرد، جناح و یا گروه خاص نیست و باید دستاوردها و اقدامات نظام اسلامی از اینجایگاه ارزشی و مهم  به اطلاع مردم برسد تا سبب افزایش امید در جامعه و یاس دشمنان شود.

امام جمعه ساوه افزود: ارایه گزارش مدیران در نماز جمعه به مردم امری پسندیده است و از آن استقبال می شود.

حجت الاسلام حسینی  با تاکید بر التزام به حاکمیت قانون، گفت: تکریم مراجعان در همه دستگاه های دولتی و مراجع قضایی امری ضروری است.

وی ادامه داد: تکلیف حلقه مدیریتی شهرستان در شرایط کنونی این است که با التزام به قانون با تمام قوا در راستای خدمت به مردم گام بردارند و با هرگونه قانون گریزی و حیف شدن بیت المال مقابله کنند.

امام جمعه ساوه گفت: احترام به قانون از شاخصه های توسعه یافتگی است و بی توجهی به خواست مردم سبب بی اعتمادی به نظام اسلامی می شود.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر لزوم اجرا و رعایت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه های اداری ساوه،‌ گفت: جدی گرفتن این مهم از سوی مدیران  ضرورت است و همه باید نسبت به بی اخلاقی ها و بدحجابی حساس باشند.

وی  در ادامه عنوان کرد:  برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی  اسفند ماه امسال در پیش است و متولیان برگزاری انتخابات باید هوشیار باشند که آرای مردم حق الناس است و در برابر هرگونه بی قانونی با قوت بیاستند.

خطیب جمعه ساوه یادآور شد: مجریان انتخابات از هر عمل شائبه انگیز باید فاصله بگیرند و اجازه سوء استفاده از اموال عمومی را به هیج جریان و فرد خاصی  ندهند.

در ادامه این نشست  امام جمعه آوه نیز با قدردانی از توجه فرماندار به این شهر در خصوص برخی مشکلات مطالبی عنوان کرد و گفت: آوه دارای چهار هزار نفر جمعیت است و با توجه به فعالیت گلخانه ها و کارگران شاغل در این منطقه  حدود ۶ هزار نفر در این شهر سکونت دارند.

حجت الاسلام «نیکویی ماهانی» افزود:  آوه یکی از قطب های دامداری و باغداری شهرستان ساوه و استان مرکزی محسوب می شود، با این وجود شمار بیکاران منطقه چشمگیر است و درخواست می شود که  در روند ایجاد صنایع در منطقه شتاب حاصل شود تا معضل بیکاری جوانان  رفع شود. 

امام جمعه آوه همچنین زیرساخت ها و امکانات رفاهی آوه را ناکافی ارزیابی کرد و گفت: با اینکه این منطقه پنج سال است به شهر تبدیل شده اما، از وجود بوستان تفریحی و برخی زیرساخت های رفاهی مانند درمانگاه شبانه روزی و کتابخانه بی بهره است.

وی گفت: میراث فرهنگی آوه با قدمت تاریخی کهن می تواند سبب اشتغال و درآمد باشد اما اکنون رها شده و رسیدگی به مرمت بناهای تاریخی و امامزادگان از خواسته های اهالی این شهر محسوب می شود.

حجت الاسلام نیکویی ماهانی در ادامه خرید و فروش مواد مخدر، نزاع های دسته جمعی، کشت مواد مخدر و فروش مشروبات الکلی  را از مهمترین آسیب های اجتماعی آوه برشمرد و خواستار تقویت کلانتری منطقه برای افزایش توان مقابله با افراد متخلف و هنجارشکن شد.

وی  این نشست  وضعیت آموزشی  آوه از نظر زیرساخت و رشته ها   ارزیابی شد و بر رفع مشکلات قبل از سال تحصیلی جدید تاکید شد.

حجت الاسلام معین شرافتی دبیر ستاد بزرگداشت غدیر ساوه نیز گزارشی از فعالیت های این ستاد را ارایه کرد.

ساوه با ۲۹۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲ بخش مرکزی و نوبران و چهار شهر است.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها