Portal_background_image

معاون فرماندار ساوه: مهارت آموزي توام با تحقيق و پژوهش بستر ساز ايجاد اشتغال پايدار است

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری ساوه گفت: مهارت آموزی توام با تحقیق و پژوهش بستر ساز ایجاد اشتغال پایدار در جامعه خواهد بود.

محمد حسن قاسمیان در جریان برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با سلول ‌ های بنیادی در جهاددانشگاهی ساوه اظهار کرد: رونق کسب و کار و توسعه اقتصادی متوازن در تمامی سطوح جامعه زمانی محقق خواهد شد که بتوانیم کارآفرین تربیت کنیم و در کنار پرداختن به حوزه پژوهش و تحقیق، مهارت آموزی را سرلوحه کار خویش قرار دهیم.

وی با اشاره به برخی موانع زیرساختی در ایجاد اشتغال برای فارغ ‌ التحصیلان دانشگاهی اظهار کرد: بسیاری از فارغ ‌ التحصیلان دانشگاهی پس از اتمام تحصیل دغدغه اشتغال دارند در حالیکه اگر جامعه دانشگاهی را کارآفرین و مهارت محور آموزش دهیم این نگرانی از بین خواهد رفت.

معاون فرماندار ساوه به نگاه جهاددانشگاهی در حوزه کارآفرینی و مهارت محوری اشاره کرد و افزود: این مجموعه توانمند علمی گام ‌ های موثری را در حوزه آموزش عالی و مراکز تخصصی کوتاه مدت در حوزه مهارت آموزی برداشته است.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر ساوه نیز با تاکید بر پژوهش محوری و تقویت تحقیق در جامعه گفت: اقتدار علمی کشور مرهون تحقیق و پژوهش دانشمندان و نخبگانی است که در حوزه های گوناگون به ویژه سلول های بنیادین فعالیت موثر انجام دادند.

عبداله سالمی افزود: متاسفانه شرط ارتقای علمی در جامعه برخورداری از مدرک دانشگاهی شده است و به عبارتی مدرک گرایی به عنوان شرط توانمندی علمی، فضای کشور را در برگرفت و موجب زایش دانشگاههای متعددی شد و با گذشت زمان افزایش آمار دانشگاهها مشکلات جدی را بوجود آورد.

وی بیان کرد: زمانی آینده سازان می توانند در حوزه علمی بدرخشند که مطالعات پژوهشی و تحقیقاتی داشته باشند و مجموعه جهاددانشگاهی خوشبختانه توانسته است نیازهای علمی و پژوهشی نخبگان و جامعه علمی کشور را برآورده کند.

به گزارش ایسنا، به منظور ارتقای سطح علمی، پژوهشی دانش آموزان و دانشجویان و آشنایی آنان در زمینه اهمیت و مزایای سلول ‌ های بنیادی و کاربرد آنها در علم زیست فناوری و پزشکی، کارگاه آموزشی یک روزه با عنوان آشنایی با سلول ‌ های بنیادی با همکاری پژوهشگاه رویان در جهاددانشگاهی ساوه برگزار شد.

در حاشیه برگزاری این کارگاه محمدرضا منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز از نحوه برگزاری کارگاه بازدید و از نزدیک در جریان جزئیات اجرای این طرح قرار گرفت.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها