Portal_background_image

فرماندار ساوه بر احصاي عارضه هاي نقاط شهري و روستايي تاكيد كرد

ایسنا/مرکزی- فرماندار ساوه بر احصای عارضه های نقاط شهری و روستایی تاکید کرد و افزود: عارضه یابی دقیق منجر به تصمیم‌گیری صحیح در کمیته برنامه‌ریزی با تاکید بر اولویت بندی پروژه ها و اتخاذ راهبرد مناسب می‌شود.

علی میرزایی امروز یکشنبه هشتم تیرماه در جریان بررسی مشکلات مردم شهرهای غرق آباد و روستاهای چمران و سامان از توابع بخش نوبران ساوه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: رفع مشکلات راه روستایی، اصلاح شبکه آبرسانی، حل اختلافات بین منابع طبیعی و کشاورزان در خصوص واگذاری اراضی، اجرای طرح های آبخیزداری و چرای دام، از جمله خواسته‌های مردم این دو روستاست.

وی بر استمرار جلسات دهگردشی برای حل مشکلات روستائیان تاکید کرد و افزود: دهگردشی‌ها با هدف آشنایی با ظرفیت های روستایی و دیدار چهره به چهره با مردم و بررسی مسائل و مشکلات آنان در محل روستاها صورت می‌گیرد که باید خروجی آن حل مشکلات مردم باشد و مردم به یقین برسند که این بازدیدهای میدانی نتیجه‌بخش است.

میرزایی محدودیت کشاورزان به دلیل اختلاف با منابع طبیعی در خصوص اراضی ملی و مشکلات حوزه دامداری در نقاط روستایی در خصوص چرای دام را از مشکلات روستاهای شهرستان دانست و خواستار تعیین تکلیف سریع اراضی ملی و مستثنیات شد.

بخشدار بخش نوبران نیز خواستار رفع نقاط حادثه خیز محور روستای چمران به شهر رازقان شد و گفت: طبق تعهد اداره راهداری قرار است ظرف ۲۰ روز آینده نقاط حادثه خیز این محور روستایی برطرف و دو کیلومتر باقیمانده از آن آسفالت شود که امیدواریم محقق شود.

یوسف حیدری، جابجایی تیرهای برق به دلیل انجام عملیات ساخت و ساز در روستاها، رفع مشکل اینترنت و آنتن دهی تلفن همراه را از دیگر مطالبات مردم این بخش دانست و افزود: افزایش حریم روستا با واگذاری زمین از سوی بنیاد مسکن برای احداث مسکن جوانان و ارتقای زیرساخت‌های روستایی از دیگر مطالبات است.

در جریان این بازدید، اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاهای چمران و سامان مشکلات خود را مطرح کردند که اصلاح شبکه‌های آبرسانی روستایی، تعیین تکلیف اراضی ملی و مستثنیات، اجرای طرح های آبخیزداری، تقویت آنتن دهی و سرعت اینترنت روستایی و افزایش حریم روستا با واگذاری زمین از سوی بنیاد مسکن از مهمترین این مطالبات بود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها