Portal_background_image

فرماندار ساوه: امر به معروف و نهي از منكر از مهمترين مباني تفكر سياسي اسلام است

فرماندار ساوه گفت : امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین مبانی تفکر سیاسی اسلام است

 علی میرزایی در همایش شوراهای امر به معروف و نهی از منکر ادارات شهرستان ساوه که همزمان با فرا رسیدن هفته اول ماه محرم که به عنوان هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است، اظهار کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان هدف اصلی قیام امام حسین (ع) و در ادامه آن قیام امام راحل در شکل گیری انقلاب اسلامی است.

وی از احیای امر به به معروف و نهی از منکر به عنوان اساسی ترین ابزار اجتماعی و سیاسی برای حفظ و بقای اسلام یاد کرد و افزود: برای تحقق این فریضه باید از تمامی زیرساخت‌ها و مولفه‌های لازم بهره برد.

معاون استاندار و فرماندار ساوه با تاکید بر اینکه   عاملین در  فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید شناخت دقیق و صحیح از اوامر و نواهی داشته باشند ، اظهار کرد: شناسایی مولفه‌های امر به معروف و نهی از منکر باید همراه با آموزش آمران و ناهیان صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه نباید در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از ابزار سخت افزاری استفاده کرد، گفت: مهمترین و کارآمدترین  ابزار در احیای این فریضه زبان نرم و قلب مطمئن است و نباید برای احیای این مهم برخورد سلبی کرد.

میرزایی با تاکید بر اینکه یک آمر به معروف و ناهی از منکر از بینش و وقار کامل برخوردار بوده و اسلام شناس واقعی باشد، تصریح کرد: برخورداری یک آمر به معروف از این شاخص ها موجب خواهد شد تا مفسده ایجاد نشود. باید مراتب امر به معروف و نهی از منکر را بطور کامل رعایت کرد تا مفسده انگیز نشود.

وی خواستار برخورد علمی با کارآمدترین شیوه‌های کنترل اجتماعی که همانا امر به معروف و نهی منکر است شد و افزود: احیای این فریضه باید با تعلیم و تربیت صورت گیرد تا بتواند نقش تادیبی را به خوبی ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه مراکزی در کشور وجود دارد که همواره مورد هدف و تهدید دشمن است و باید به گونه ای تدبیر و برنامه ریزی کرد تا این کانون ها و مراکز از هجمه دشمنان در سایه عمل به این دستور الهی از گزندهای احتمالی مصون بماند.

معاون استاندار مرکزی با اشاره به منش و سیره امام خمینی (ره) در احیای این دستور الهی گفت: سراسر گفتار و رفتار امام راحل در راستای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بود و ما به عنوان پیروان امام باید از رفتار و منش امام الگو برداری کنیم.

وی افزود: توصیه به حفظ نظام، پشتیبانی از انقلاب و ولی فقیه، حفظ حجاب، انجام واجبات و‌ترک محرمات از جمله توصیه های امام و رهبری است که باید همگان از آن تبعیت کنند.

میرزایی با اشاره به فرا رسیدن ایام عزای سید و سالار شهیدان بر لزوم پرهیز از خرافات و بدعت‌ها در عزاداری تاکید کرد و افزود: در سوگواری و عزاداری بر امام حسین (ع) خرافه گویی نکرده و دین را تفسیر درست کنیم و از پیوست های نامربوط به دین اجتناب شود.اجازه ندهیم با ترویج خرافات بهانه به دست دشمنان اسلام داده شود و به مذهب تشیع آسیب وارد شود.

در این مراسم از علیرضا حسینی، رئیس تامین اجتماعی شعبه یک ساوه، ابراهیم فراشیانی مدیر آموزش و پرورش ساوه و سید محمد خادمی معاون شرکت آب و فاضلاب ساوه به عنوان مسئولان برگزیده شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات ساوه با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها