Portal_background_image

فرماندار : آمار تعديل نيرو در ساوه كاهش يافت

فرماندار ساوه گفت: آمار تعدیل نیروی کار در واحدهای صنعتی و تولیدی این شهرستان طی سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علی میرزایی در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی مشترک استان مرکزی و شهرستان ساوه که با حضور استاندار مرکزی در شرکت نساجی زربافت امین در شهر صنعتی کاوه ساوه برگزار شد، اظهار کرد: آمار تعدیل نیروی انسانی در واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان ساوه در فروردین ماه سال 1397 تعداد 533 نفر بوده است . این میزان در اردیبهشت ماه 154 نفر بوده و جمعا به 687 نفر رسیده است.

وی گفت: این آمار در فروردین ماه سال 1398 به تعداد 283 نفر بوده است در حالیکه در اردیبهشت ماه به 143 نفر کاهش یافته است و در مجموع در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 426 نفر کمتر شده است. این کاهش نشانگر اهتمام جدی مجموعه مدیریتی شهرستان برای کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان به عنوان قطب صنعت استان با استقرار بزرگترین شهر صنعتی کشور است.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه تصریح کرد: کاهش نرخ بیکاری در ساوه با وجود مشکلات اقتصادی و فعالیت بیش از 500 واحد تولیدی و صنعتی و علیرغم تشدید تحریم‌های ظالمانه بیانگر تلاش جدید تولیدکنندگان و حمایت دولت در مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان است.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته 35 واحد تولیدی و صنعتی در سطح شهرستان با مشکل حقوق معوقه مواجه بودند اما در حال حاضر این تعداد به 16 واحد تولیدی و صنعتی کاهش یافته است که جای بسی خوشحالی است و نشان از اهتمام جدی در حمایت از تولید و اشتغال دارد.

میرزایی با تاکید بر اینکه تراز مثبت در حوزه تولید و اشتغال با وجود جنگ اقتصادی و تشدید تحریم‌ها نشانگر آن است که فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان با حمایت دولت به خوبی توانستند تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کنند، گفت: با وجود همه موانع پیش رو و سختی هایی که حتی در دریافت تسهیلات اعتباری وجود دارد اما روند مثبتی را در حوزه تولید شاهد هستیم.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها