Portal_background_image

فرماندار ساوه: شيوع كرونا به اوج رسيده و محدوديت هاي سختگيرانه بايد اعمال شود

ساوه -ایرنا- فرماندار ساوه وضعیت این شهرستان از حیث شیوع کرونا را خطرناک توصیف کرد و گفت: با اوج گیری این ویروس و افزایش شمار مبتلایان لازم است محدودیت های سختگیرانه در سطح شهر و روستاها اعمال شود تا تب این بیماری فروکش کند.

به گزارش ایرنا، «علی میرزایی» شامگاه شنبه در نشست قرارگاه پدافند زیستی شهرستان ساوه که در فرمانداری برگزار شد، افزود: آمار تلفات بیماری کرونا در هفته اخیر به مراتب بالاتر رفته است که بسیار نگران کننده است.
وی افزود: طبق گزارش های دریافتی اغلب مبتلایان و فوت شدگان در ساوه را قشر زنان خانه دار تشکیل می دهند و بیم آن می رود که سیر این بیماری به تدریج سایر اقشار از جمله کودکان را نیز فراگیرد از این رو همه اعضای قرارگاه پدافند زیستی باید برای کنترل و شیوع کرونا برنامه خاص خود را داشته باشند.
وی بر ضرورت فعال سازی ستاد بازرسی که در دوره نخست شیوع کرونا فعال بود، تاکید کرد و گفت: لازم است اعمال نظارت بر مراکز ورزشی، ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی درون شهری، آرامستان و سایر اماکن از قبیل حسینیه ها و مساجد با شدت و جدیت از سوی دست اندرکاران پیگیری شود زیرا هرجا شاهد اهمال بودیم، کرونا اوج گرفت و امروز هم پیک سوم این بیماری شمار زیادی از شهروندان را مبتلا کرده یا به کام مرگ فرستاده است.

معاون استاندار مرکزی اظهار داشت: باید جو سنگین روانی و ایجاد حساسیت های اجتماعی را در شهر با هدف آگاه سازی شهروندان از خطر کرونا و لزوم پرهیز از حضور در مراکز شلوغ ایجاد کنیم و در این راستا رسانه ها و شهرداری می توانند نقش مهمی داشته باشند.
میرزایی گفت: اجباری کردن استفاده از ماسک را در دستور کار قرار خواهیم داد و در این راستا از ظرفیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر، گشت های رضویون و بسیج بهره خواهیم گرفت.
وی گفت: تا ۲ هفته آینده بطور مرتب هر سه روز یکبار جلسات ستاد پدافند زیستی را برگزار و از همه دست اندرکاران گزارش کار مطالبه خواهیم کرد.

فرماندار ساوه همچنین اجرای دقیق و سختگیرانه پروتکل های بهداشتی و مصوبات قرارگاه پدافند زیستی در شهرهای نوبران، غرق آباد و آوه را ضروری عنوان کرد و در مورد سفرهای فزاینده مهمانان به برخی روستاهای خوش آب و هوای این مناطق نیز درخواست کنترل از سوی مراجع ذیربط کرد.

وی با اشاره به فعالیت مطب های پزشکان و شلوغی و رعایت نکردن موازین بهداشتی در این مراکز، گفت: همه مطب ها باید سیستم نوبت دهی با یک فاصله تاخیر ۲۰ دقیقه ای به مراجعین ارائه کنند  و اگر سرپیچی کردند حتما نسبت به پلمب آنها اقدام خواهد شد.

میرزایی گفت: مماشات کردن در این شرایط، بازی با جان مردم است و شهرداری و معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی می توانند هرجا که تجمع های خطرناک مانند بوستان ها و تفرجگاهها و سالن های ورزشی شکل می گیرد، نسبت به مسدودسازی آنها اقدام کنند.

وی یادآور شد: در بررسی های میدانی از سطح شهر، مشاهده می شود که اغلب مردم و حتی کسبه از ماسک استفاده نمی کنند.

فرماندار ساوه تعطیلی برگزاری مجالس تجمعی در اماکن عمومی و بقاع متبرکه، برگزار نشدن کلاس‌های موسسات آموزشی، مهدهای کودک، زبانکده‌ها، مسدود کردن ورودی تفرجگاه ها، تعطیلی سالن‌های ورزشی و باشگاه‌ها را محدودیت‌های کرونایی این شهرستان تا اطلاع ثانوی اعلام کرد و افزود: تمکین به تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا وظیفه‌ شرعی و قانونی همگان است.

طبق گزارش روزانه دانشکده علوم پزشکی در شبانه روز اخیر هفت نفر در ساوه و زرندیه به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی تحت بستری قرار گرفتند و ۲ فرد مبتلا هم جان خود را از دست دادند.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها