Portal_background_image

سردار كريمي: محو اسرائيل از صحنه روزگار آرمان بزرگ ملت ايران است

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: محو اسرائیل از صحنه روزگار آرمان بزرگ ملت ایران است و در جهت این آرمان در حال حرکت است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی در جمع راهپیمایان شرکت کننده در راهپیمایی روز جهانی قدس در مصلی امام علی(ع) ساوه به شرایط حساس کنونی جهان اسلام اشاره کرد و گفت: اگر شرایط امروز انقلاب را با 40 سال پیش مقایسه کنیم خواهیم دید که در یک مقطع حساس و بسیار مهمی از انقلاب قرار داریم چرا که استکبار امروز با همه ظرفیت‌های خود به میدان آمده است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته برنامه راهبردی دشمن از فضای دورتری بود و دیگران به نیابت از استکبار در فضای عملیاتی با انقلاب درگیر بودند، افزود: امروزه سطوح تماس دشمن افزایش یافته و در واقع در مواجهه همه جانبه قرار داریم. دشمن راهبردهای نظامی خود را یکی پس از دیگری تجربه کرد و با شکست مواجه شد و در کنار آن راهبرد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و ... را به کار گرفته است. براساس سنت الهی موفقیت در آزمایش‌ها از گذرگاه سختی ‌ها به دست می‌آید و قطعا بدون جهاد مقتدر و قدرتمند نخواهیم شد.

سردار کریمی با اشاره به مولفه‌های اقتدار در یک کشور گفت: نعمت ولی فقیه و رهبری نظام، نخستین عنصر و مولفه اقتدار است که نظام اسلامی از این نعمت بزرگ برخوردار است.

وی برخورداری از آرمان بزرگ و هدف‌های متعالی را دومین عنصر اقتدار نظام اسلامی دانست که عامل مهمی در رشد و توسعه کشور است و افزود: دامنه و قلمرو هر جامعه وابسته به آرمان‌های آن جامعه است و به هر میزان که به آرمان‌ها اعتقاد داشته باشیم رشد خواهیم کرد البته به واقعیت توجه کافی داریم اما در واقعیت متوقف نمی‌مانیم. برخورداری از آرمان بزرگ، عنصری پیش برنده در سطوح مختلف نظام است. محو اسرائیل از صحنه روزگار آرمان بزرگ ملت ایران است و در جهت این آرمان در حال حرکت است.

وی برخورداری از ملت با بصیرت و هوشیار و داشتن دشمنی بزرگ را از عناصر دیگر اقتدار نظام دانست و افزود: ملت ایران براساس مکتب و ولایتمداری رشد می‌کند و این وجه تمایز ملت ایران با سایر ملل‌هاست. رقیب بزرگ  و شیطان عامل رشد انسان است، البته وقتی که دشمن را شکست دهیم.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با تاکید بر اینکه دشمن اراده عملی کردن جنگ را دارد اما از انجام آن هراس در دل دارد، افزود: ترس دشمن از عملی کردن جنگ علیه ملت موجب بقای ملت است و در کنار هم قرار گرفتن این چهار عنصر موجب تقویت اقتدار ایران و به چالش کشاندن استکبار شده است.

وی با تاکید بر اینکه تحمل سختی ها مقدمه کسب نصرت الهی است و بدون سختی‌ها نصرت و پیروزی حاصل نخواهد شد، ادامه داد: امروز به دشمن نزدیک تر از هر زمان دیگری شدیم و به نصرت الهی امیدوار و معتقدیم.

وی به اضلاع مختلف راهبرد دشمن در شرایط کنونی اشاره کرد و افزود: عملیات روانی، فشار اقتصادی تمام عیار، تشدید تحریم‌ها و متمرکز شدن در ضعف‌های اقتصادی و حمله به معیشت مردم ، سه ضلع مثلث راهبرد دشمن علیه ملت ایران است. دشمن به دنبال تخلیه ثبات روانی ملت ایران، ایجاد تردید و ناامیدی، تزلزل و شکاف است.

سردار کریمی افزود: در 40 سال انقلاب دستاوردهایی نظیر استقلال، اقتدار، آزادی، خودکفایی و ... را بدست آوردیم. متاسفانه برخی از بازی‌های سیاسی مبنی بر اینکه آزادی در کشور وجود ندارد ذهن جوانان ما را درگیر کرده است.

وی مدیریت جهادی و برخوردار از نیروی انسانی متخصص و متعهد در کشور را موجب اقتدار روز افزون کشور دانست و افزود: همین که دشمن به خود اجازه نمی دهد که گزینه‌های مختلف دشمنی خود را با ملت ایران به منصه ظهور برساند نشان از اقتدار نظام و کار جهادی این ملت دارد.

وی تصریح کرد: امروز به برکت رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب و بصیرت ملت ایران در سطحی قرار گرفتیم که دشمن رجزخوانی می‌کند اما جرات اقدام حمله نظامی ندارد چراکه  اگر جرات داشت یقینا تاکنون عملی کرده بود.

او با تاکید بر اینکه در حوزه اقتصادی ضعف‌های بسیاری در کشور وجود دارد، افزود: امروز نظام اسلامی نیاز به یک انقلاب اقتصادی دارد و نسخه آن نیز با عنوان اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری تبیین و ابلاغ شده است. اتکا به داشته های درونی، 36 میلیون جوان، 10 میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی و هزاران مجموعه دانش بنیان از ظرفیت‌های تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: همان طور که دوران هشت سال دفاع مقدس را به یک فرصت تبدیل کردیم و از حیث فرهنگی و صنایع نظامی در اوج قرار گرفته و خودکفا شدیم باید تحریم اقتصادی را نیز تبدیل به فرصت کنیم به شرطی که قدم جانانه برداشته و با مدیریت انقلابی عمل کنیم. جنگ اقتصادی حس جنگ و آرایش جنگی نیاز دارد و باید با انسجام ملی به میدان آمد.

وی با تاکید بر اینکه نباید اسیر جنگ روانی و فشار اقتصادی دشمن شویم، افزود: امروز دشمن بر شیپور مذاکره دمیده است ولی به فرموده رهبری مذاکره راه چاره نیست چرا که دشمن ژست مذاکره گرفته است اما توطئه‌ای بیش نیست. نباید پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب بر سر میز مذاکره بنشینیم و بگوئیم اشتباه کردیم.

وی با تاکید بر اینکه دشمن به پوکی استخوان دچار شده است و همچنان بر طبل توخالی می‌کوبد، افزود: مقاومت ملت ایران یک حکمت است و با نصرت الهی حتما راهبرد کنونی دشمن نیز با شکست مواجه خواهد شد.

سردار کریمی در ادامه به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: تبیین دستاوردهای 40 ساله انقلاب و ارائه راهکار از محوری ترین مفاد این بیانیه است که باید نخبگان جامعه آن را به خوبی تبیین کنند. در این صورت دشمن شناسی ملت ایران تقویت خواهد شد و جوان انقلابی به این باور خواهد رسید که می توان مسیر انقلاب را شتابان پیمود.

وی در ادامه به علت درگیری جهان اسلام با اسرائیل اشاره کرد و گفت: تبیین دشمن شناسی و دفاع از حقیقت در روز قدس متجلی می‌شود و این روز بیانگر دشمنی اسلام با غاصبان سرزمین فلسطین اشغالی است. صهیونیسم یک جریان ضددینی است و جهان اسلام با جریان ضددینی عناد دائمی دارد.

وی افزود: در طول تاریخ دست پنهان صهیونیست‌ها در ابعاد گوناگون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، نظامی و ... آشکار است و تمام نظام سرمایه‌داری اعم از غرب و شرق نتایج آن را دیدند.

وی تاکید کرد: اگر در تمام صفحات تاریخ بشر با دقت بنگریم، ریشه همه جنایاتی نظیر آزار موسی کلیم الله، کشتن انبیاء، تشکیل مجامع سری و تخریبی، فرقه سازی، جنگ افروزی و القای تفکر صهیونیستی، انحطاط و گرفتاری در دنیا، تحریف تورات، تحریف اسلام، بدست یهود و صهیونیست‌ها کاشته شده است و مزدوران حامی آنان اقدام به آبیاری این ریشه‌ها کردند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با اشاره به اجرای پروتکل یهود برای ترویج بی اخلاقی و جنایت در جهان در جهت انشقاق و جدایی اظهار کرد: برای تحقق این مهم از هیچ حربه‌ای فروگذار نکردند و همه ظرفیت ها نظیر صنعت سینما، اینترنت، فضای مجازی و ... را بکار گرفتند.

وی گفت: اسرائیل همچنان یک غده سرطانی است که همواره برای نابودی بشر به دنبال توطئه افکنی است و موضوع اسرائیل فقط فلسطین نیست بلکه همه جهان اسلام را هدف قرار داده است و این انقلاب اسلامی است که همه نقشه‌های اسرائیل را نقش بر آب کرده است.

سردار کریمی افزود: صدای شکسته شدن استخوان‌های اسرائیل و نابودی رژیم جعلی صهیونیسم به گوش شنیده می شود و این نصرت الهی و اراده خدای تعالی است که بزودی محقق خواهد شد و تا 25 سال دیگر خبری از اسرائیل نخواهد بود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها