Portal_background_image

فرماندار ساوه: ساوه قطب صنعت كشور است

فرماندار ساوه گفت: این شهرستان به لحاظ وجود بزرگ‌ترین شهر صنعتی کاوه قطب صنعت کشور به شمار می‌رود.

محمد بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با بیان اینکه ساوه به لحاظ وجود بزرگ‌ترین شهر صنعتی کاوه قطب صنعت کشور است، اظهار کرد: این مهم در سایه وجود واحدهای تولیدی و صنعتی کوچک و بزرگ با تولید انواع محصولات به دست آمده است.

وی بیان کرد: کشور ما در زمان شاه تحت سلطه کشورهای بیگانه بود و محرومیت‌های فراوانی داشت اما پس از انقلاب همه امور به دست مردم رقم می‌خورد و شاهد عمران و آبادانی قابل توجهی هستیم.

فرماندار ساوه افزود: در شهرستان ساوه حتی یک دانشگاه هم وجود نداشت، اما اکنون بالغ‌بر ۲۰ مرکز آموزش عالی با حدود ۱۸ هزار دانشجو فعالیت می‌کنند که از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

بهاروند با اشاره به وجود حدود ۲۰۰ روستا در این شهرستان تصریح کرد: در بیش از ۹۷ درصد روستاهای شهرستان گازرسانی صورت گرفته است و مردم این روستاها از سایر خدمات بهره‌مند هستند.

وی ساوه را قطب صنعتی کشور خواند و افزود: دارا بودن هزار واحد صنعتی در شهرستان و فعالیت عمده آنها، دارا بودن گمرک و منطقه ویژه اقتصادی، ایجاد شهر صنعتی جدید در احمدآباد ساوه و تلاش برای احداث واحدهای تولیدی در روستاها و شهرها از شاخصه‌های این شهرستان پس از انقلاب بوده است.

فرماندار ساوه با اشاره به پیشرفت در حوزه‌های مختلف تصریح کرد: دارا بودن آزادراه‌ها، افتتاح ایستگاه راه‌آهن، احداث کمربندی‌های دور شهر، تلاش برای آب‌رسانی از سد کوچری و راه‌اندازی سیستم نوین آبیاری در کشاورزی از دیگر دستاوردهای انقلاب در شهرستان ساوه بوده است.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها