Portal_background_image

فرماندار ساوه: روابط تعاملي دستگاه ها خدمت رساني را تسريع مي كند

ایسنا/مرکزی - فرماندار ساوه با بیان اینکه فضای تعاملی بین بخشی در دستگاههای اجرایی موجب تسریع در خدمت‌رسانی به مردم می‌شود، گفت: روابط تعاملی بین دستگاههای اجرایی، تحرک فراوانی در خدمت به مردم ایجاد می‌کند.

علی میرزایی در جلسه مشترک شورای اسلامی شهر و شهردار ساوه با مدیران شرکت گاز استان مرکزی که در صحن شورا برگزار شد، گفت: فلسفه بوجود آمدن دستگاه‌های خدمات‌رسان مانند شورای اسلامی شهر و شهرداری، شرکت گاز، برق، آب و ... بر مبنای خدمات بهتر به مردم بوده است و در تحقق این امر دستگاه‌هایی موفق‌تر هستند که روابط تعاملی داشته باشند.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، تمامی مدیران و دستگاه‌های خدمات رسان باید همکاری، همفکری و تعامل لازم را با دیگر دستگاه‌ها در جهت تسریع در رفع مشکلات و رفاه حال مردم انجام دهند و نباید در این شرایط با ایجاد موانع مردم را خسته کنیم.

میرزایی با اشاره به دشواری‌های تامین یک سیلندر گاز برای افرادی که از نعمت گاز بی‌بهره هستند، از شرکت گاز استان خواست تا همه تلاش خود را برای توسعه گازرسانی به تمامی نقاط شهرستان انجام دهد تا مشکلات مردم در این زمینه رفع شود.

وی در خصوص اختلاف میان شرکت گاز استان و شهرداری در خصوص  پرداخت عوارض بهای خدمات حفاری نیز گفت: با توجه به مشکلات مالی شهرداری ساوه که گاه در پرداخت حقوق کارکنان نیز با مشکل مواجه است باید میزان عوارض حفاری شرکت گاز به شهرداری بر اساس قانون و در سایه تفاهم و تعامل  و الگوگیری از دیگر شهرهای کشور محاسبه و پرداخت شود، اما مبنا باید تعامل بین این دو دستگاه خدمات رسان باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی نیز گفت: شرکت گاز موفق به گازرسانی به ۳۵ شهر استان مرکزی شده است و ۱۰۰ درصد خانوار شهری را تحت پوشش خود قرار داده است، همچنین به بیش از ۹۸۰ روستا در سطح استان مرکزی گازرسانی انجام شده است که با این گازرسانی ۹۸ درصد از خانوارهای روستایی و در مجموع ۹۹.۶ درصد خانوارهای شهری و روستایی تحت پوشش شرکت گاز درآمده‌اند به همین سبب جزو شرکت‌های پیشرو در کشور هستیم.

محمدرضا سمیعی افزود: ۱۰۰ درصد صنایع موجود در استان مرکزی از گاز طبیعی برخوردارند و همچنین همه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان مرکزی به شبکه گاز وصل هستند.

شهردار ساوه نیز در این جلسه گفت: فعالیت دوره پنجم شورای اسلامی شهر ساوه با بحران مالی شروع شد زیرا شهرداری به علت اجرای قانون تجمیع مالیات بر ارزش افزوده در سال ۹۶ به لحاظ مالی وارونه شد و کاهش ۵۰ درصدی بودجه شرایط بحرانی را برای شهرداری پدید آورد.

سیدمهدی حسینی با بیان اینکه ما در این شرایط باید مدیریت بحران می‌کردیم، افزود: در وضعیت بحرانی سال ۹۶ تمامی عوارضات شهرداری بازنگری شد چون در گذشته به علت وجود درآمد از محل ارزش افزوده بسیاری از این عوارض‌ها توسط شهرداری وصول نمی‌شد اما در سال ۹۶ بسیاری از این عوارضات واقعی شد.

در ادامه این جلسه پس از بحث و تبادل نظر بین مدیران شهری و شرکت گاز در خصوص بدهی شرکت گاز بابت عوارض بهای خدمات به شهرداری، مقرر شد تا بر اساس مستندات قانونی این مهم بررسی و در جلسات آتی مورد رسیدگی قرار گیرد.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها