Portal_background_image

در ساوه كمبود كالا نداريم/ كنترل بازار براي جلوگيري از گراني

در نشست اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان ساوه بر لزوم کنترل بازار و تشدید بازرسی ها برای جلوگیری از گرانی تاکید شد.

علی میرزایی در این نشست با اشاره به اجرای طرح اصلاح قیمت و مصرف بنزین اظهار کرد: همه شهروندان و مردم باید این طرح را که توسط سران سه قوه تصویب و اجرایی شده را اجرا کنند و همه موظف به رعایت آن هستیم.

وی با اشاره به وجود امنیت کامل در سطح شهر و جاده‌های شهرستان افزود: ضمن تقدیر از شهروندان فهیم ساوجی بابت همکاری در اجرای این طرح باید یادآور شد که در حال حاضر هیچ‌گونه کمبود کالا در سطح شهرستان وجود ندارد و با هرگونه افزایش قیمت خودسرانه برخورد صورت خواهد گرفت.

فرماندار ساوه ایران را جز پرمصرف ترین کشورها در زمینه بنزین دانست و عنوان کرد: اجرای این طرح علاوه بر مباحث زیست محیطی موجب جلوگیری از قاچاق سوخت شده و باعث خودکفایی کشور در تامین بنزین و جلوگیری از واردات بی رویه می‌شود که این امر در اقتصاد نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت.

میرزایی استفاده از حمل و نقل عمومی را در راستای توسعه و پیشرفت مهم قلمداد کرد و گفت: باید فرهنگ استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی ترویج یابد، چراکه طبق آمار این کار باعث کم شدن آمار تصادفات، تخریب کمتر محیط زیست و همچنین صرفه جویی در بخش‌های مختلف خواهد شد.

وی تصریح کرد: برخی می‌خواهند با سوءاستفاده از این اصلاح قیمت برخی کالاها را نیز گران کنند، اما با توجه به اینکه ذخائر کالایی ما در استان تکمیل است نباید بهانه‌ای برای افزایش قیمت‌ها داشته باشیم.

میرزایی خواستار نظارت شدید ادارات مرتبط در بخش‌های مختلف شد و افزود  باید با سرکشی در بخش‌های مختلف خصوصا حمل و نقل از هرگونه سو استفاده و یا افزایش قیمت احتمالی توسط افراد جلوگیری شود و بر اجرای صحیح این طرح نظارت کرد.

در ادامه این نشست که با حضور جمعی از مسئولان ادارات و نهادهای مختلف برگزار شد در خصوص نحوه بازرسی و سرکشی از بخش‌های مختلف بحث و تبادل نظر شد و اعضا اقدام به ارائه گزارش کردند. 

گفتنی است بنابر اعلام فرماندار ساوه جلسات ستاد تنظیم بازار شهرستان روزانه در محل فرمانداری برگزار خواهد شد و ادارات مرتبط موظف به ارائه گزارش عملکرد خود خواهند بود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها