Portal_background_image

در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي عنوان شد: ضرب الاجل استاندار مركزي براي احياي واحد‌هاي توليدي نيمه راكد در ساوه/روند نزولي نرخ بيكاري در استان مركزي

جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی مشترک استان مرکزی و شهرستان ساوه در شرکت نساجی زربافت امین در شهر صنعتی کاوه ساوه برگزار شد

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدعلی آقازاده در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی مشترک استان مرکزی و شهرستان ساوه که در شرکت نساجی زربافت امین در شهر صنعتی کاوه ساوه برگزار شد، اظهار کرد: میزان رکود یا تعطیلی کارگاه ها و کارخانجات استان مرکزی به نسبت میانگین کشوری کاهش یافته و میزان اشتغال در سالجاری نیز متناسب با برنامه ریزی که در سال گذشته صورت گرفته روند مطلوبی به خود گرفته است.

آقازاده در ادامه گفت: در خصوص اعطای تسهیلات بانکی و عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در حوزه سیستم بانکی نیز وضعیت مطلوبی در استان شکل گرفته است به گونه ای که رقمی معادل 1200 میلیارد تومان سهم استان مرکزی از تسهیلات رونق تولید بود که این میزان به بیش از 1700 میلیارد تومان رسید و این رشد نشان از نقش فعال و پویای نظام بانکی و عمل به وظایف قانونی آنان حتی فراتر از تکالیف خود دارد.

وی تصریح کرد: با وجود روند مثبتی که در حوزه اقتصادی استان شکل گرفته است، همچنان در حوزه صنعت استان با مشکلات جدی مواجه هستیم که متاثر از تحریم های ناجوانمردانه یک طرفه و ناعادلانه دشمنان است.

او گفت: مقاومت و ایستادگی در جنگ اقتصادی هرچند سخت و دشوار است، اما به فضل الهی و با استقامت ملت ایران از این بحران با حمایت مردم و تلاش مسئولان و تولید کنندگان با موفقیت عبور خواهیم کرد.

استاندار مرکزی در ادامه با اشاره به بازدید خود از سه واحد تولیدی و صنعتی در شهر صنعتی کاوه اظهار کرد: فعالیت برخی از واحدهای تولیدی با ظرفیت پائین موجب تاسف مجموعه مدیریتی استان شده و در عوض پویایی و نشاط در حوزه تولید و اشتغال در برخی دیگر از واحدهای تولیدی مایه مسرت و خوشحالی است.

وی به بازدید خود از شرکت کاریزان خودرو اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری ارزشمند و کلان بالغ بر سه هزار میلیارد تومان که در این شرکت خودروساز صورت گرفته نوید آینده‌ای درخشان را در صنعت خودروسازی استان مرکزی و کشور می‌دهد.

وی با اشاره به اختلافی که بین این شرکت در فاز دوم احداث خود با شهرداری ساوه در خصوص عوارض وجود دارد گفت: راهکارهای متعددی برای برون رفت از این مشکل بررسی شده و با جمع بندی صورت گرفته ظرف یک هفته آینده این مشکل برطرف می شود و ادامه کار از سرگرفته خواهد شد.

استاندار مرکزی به بازدید خود از شرکت صنایع مواد غذایی به عنوان یکی از صنایع پرآوازه مواد غذایی در کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه روند تولید این واحد به دلیل آتش سوزی سالیان گذشته با وقفه مواجه شد و هم اکنون با ظرفیت حدود دو درصد ظرفیت اسمی خود فعالیت دارد. این واحد تولیدی توان ایجاد اشتغال برای بیش از هزار نفر را دارد اما هم اکنون با حدود 40 نفر نیرو تولید می کند.

وی بیان کرد: موانع تولیدی بر سر راه این شرکت هم در مرکز استان و هم در کارگروه ملی بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد و راهکارهای لازم ظرف مدت دو هفته با اختیارات استانی مطرح و تعیین تکلیف خواهد شد تا شاهد احیای این کارخانه با برند معروف لی لی پوت و سایر مواد غذایی تولیدی در این شرکت باشیم و این واحد تولیدی به چرخه تولید برگردد.

استاندار مرکزی در ادامه به مشکلات صنایع قطعه ساز خودرو  اشاره کرد و گفت: به دلیل بحران مالی در شرکت‌های خودرو ساز امکان پرداخت بدهی خودرو سازان به قطعه سازان وجود ندارد. در حالیکه عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان روند تولید آنان را با چالش مواجه خواهد کرد و بزودی در جلسه ای با خودروسازان در تهران مشکلات قطعه سازان استان را مطرح و تصمیم گیری خواهیم کرد.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها