Portal_background_image

فرماندار ساوه: در امر برگزاري انتخابات بايد مراقب توطئه ها و تحركات احتمالي دشمن باشيم چرا كه حفظ نظام يك اصل است.

معاون استاندار و فرماندار ساوه بر آمادگی همه دستگاه های اجرایی شهرستان به منظور برگزاری انتخاباتی باشکوه و قانونمند تاکید کرد و گفت: در امر برگزاری انتخابات باید مراقب توطئه ها و تحرکات احتمالی نیز باشیم چرا که حفظ نظام برای همه ما یک اصل است

محمد بهاروند در نخستین جلسه شورای اداری ساوه در سال 96، نامگذاری امسال از جانب رهبر معظم انقلاب با رویکرد تولید و اشتغال، حلقه تکمیل کننده اقدامات اقتصاد مقاومتی در سال های گذشته است. 

بهاروند افزود: شعار سال96 بیانگر توجه ویژه مقام معظم رهبری به بحث خودکفایی و استقلال اقتصادی است که این رهنمود همانند سال های گذشته با جدیت و پیگیری های مستمر در ساوه نیز دنبال می شود.

وی اظهار کرد:در سال گذشته اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار دولت در کشور بود که نمونه بارز آن کمک به رفع تنگناهای 20 هزار واحد صنعتی است و امسال نیز فرامین مورد تاکید رهبری به صورت ویژه پیگیری می شود.

وی، هدف اصلی دولتمردان و مسئولان را تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و جلب رضایت مردم عنوان کرد و گفت: پارسال نشست های مستمری برای گشودن گره های مالی و اقتصادی واحدهای تولیدی برگزار شد که این روند و اقدامات در سال جاری با تلاش مضاعفی ادامه می یابد.

فرماندار ساوه اظهار کرد: واحدهای تولیدی کشور با وجود برخی مشکلات همچنان فعال هستند که استقبال مردم از محصولات این واحدها و کمک های دولت در رفع مشکلات پیش رو موجب تقویت و ماندگاری آن ها می شود. 

بهاروند تصریح کرد: تسهیلات رونق تولید در راستای حمایت از تولید داخل پرداخت می شود و تاکنون بیش از 70 میلیارد ریال در این راستا به تولید کنندگان ساوه پرداخت شده است. 

وی افزود: اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش اقتصاد کشور است که برای تحقق آن مردم باید با تحریم خرید کالاهای خارجی و مسئولان با حمایت از تولید داخل، به وظایف خود عمل کنند.

وی ادامه داد: ساوه موقعیت های ممتازی برای تولید و اشتغال دارد که تاکنون نیز در این مسیر موفق بوده به نحوی که بیش از 500 واحد صنعتی این شهرستان نقش عمده ای در اقتصاد کشور دارند.

بهاروند اضافه کرد: با توجه به حجم تصادف ها در آزادراه ساوه - همدان، مجوز ساخت 2 مرکز خدمات رفاهی به منظور توقف و استراحت رانندگان صادر شده که باید ظرف مدت یک ماه عملیات اجرایی آن انجام شود.

وی حجم قابل توجه راه‌های مواصلاتی و جاده‌های روستایی، تردد قابل توجه خودروها و مشکلات فنی در راه‌های مواصلاتی شهرستان را از جمله عواملی دانست که ساوه را در رتبه اول آمار تصادفات جاده‌ای استان مرکزی قرار داده است. 

فرماندار ساوه با اشاره به برگزاری جلسات مستمر با مراجع ذیربط برای برطرف شدن مشکلات فنی محورهای مواصلاتی شهرستان و برطرف کردن نقاط حادثه خیز بویژه در محور پرتردد و حادثه‌خیز ساوه همدان گفت: نصب دوربین کنترل ترافیکی، حضور مستمر پلیس راه در این محور و استقرار مراکز اقامتی و خدماتی از جمله مصوبات این جلسات بوده که در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد. 

وی به ساماندهی نقطه حادثه خیز سه راهی آوه نیز اشاره کرد و گفت: احداث زیرگذر در این نقطه حادثه خیز نیز با جدیت دنبال می شود تا شاهد کاهش حجم تصادفات در راه های مواصلاتی شهرستان باشیم. 

وی در ادامه به اسکان و پذیرایی بیش از 25 هزار نفر از مسافران نوروزی در تعطیلات نوروز اشاره کرد و افزود: براساس ارزیابی‌های بعمل آمده شهرستان ساوه رتبه برتر استانی را در اسکان مسافران نوروزی به خود اختصاص داده است. 

بهاروند در ادامه به بارش بیش از 200 میلی متر باران در این شهرستان اشاره کرد که در سال های اخیر بی سابقه بوده است و گفت: در پی این بارش‌ها هم اکنون حجم سد الغدیر ساوه به حدود 40 میلون متر مکعب رسیده است. 

وی با اشاره به سرریز شدن سد اکباتان همدان که در بالادست سد الغدیر قرار دارد، افزود: به منظور روان سازی آب سرریز شده اکباتان به سمت سد الغدیر استاندار مرکزی طی تماس تلفنی با استاندار همدان خواستار همکاری مسئولان این استان در این خصوص شدند. 

نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان ساوه در ادامه گفت: با وجود بارش‌های مطلوبی که در ساوه صورت گرفته است، اما همچنان با کم‌آبی مواجه هستیم که لازم است مزارع و باغات به سیستم آبیاری نوین تجهیز شوند. 

وی در ادامه به مشکلات باغداران و انارکاران ساوجی در خصوص سرمازدگی سال گذشته و تعویق در پرداخت تسهیلات اشاره کرد و گفت: در جریان سفر وزیر اقتصاد به استان مرکزی جلسه‌ای به همین منظور تشکیل و مقرر شد موضوع تسهیلات سرمازدگی از طریق وزیر اقتصاد و با هماهنگی دکتر نوبخت پیگیری و در اولین زمان ممکن پرداخت شود. 

فرماندار ساوه در ادامه با اشاره به ثبت نام 170 نفر داوطلب برای عضویت در شورای اسلامی 9 نفره شهر ساوه گفت: تعداد نامزدهای ثبت نام کننده در دوره پنجم شوراها دو برابر دوره قبلی بوده است و در مجموع برای عضویت در شورای شهرهای این شهرستان 209 نفر ثبت نام کردند. 

وی با اشاره به پیش بینی 70 حوزه اخذ رای در شهر ساوه و نیز نزدیک به 200 روستای شهرستان اظهار کرد: کار برگزاری انتخابات سال جاری با حضور بیش از چهار هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی، انتظامی، بازرسی و ... انجام خواهد شد و انتخابات شورای شهر ساوه به صورت الکترونیکی صورت می گیرد. 

وی همچنین از پایان بررسی صلاحیت های داوطلبان عضویت در شوراها توسط هیئت اجرایی خبر داد و گفت: هم اکنون بررسی صلاحیت‌ها توسط هیئت نظارت شهرستان در حال انجام است و اسامی تاییدشدگان و ردشدگان در دوم اردیبهشت به نامزدها اعلام خواهد شد و چنانچه اعتراضی وجود داشته باشد از طریق هیئت نظارت استان و هیئت مرکزی نظارت برانتخابات قابل رسیدگی است. 

فرماندار ساوه از انتخابات به عنوان نماد مردم سالاری دینی یاد کرد و گفت: نظام اسلامی مفتخر است که در طول عمر با برکت انقلاب به طور متوسط سالانه یک انتخابات را برگزار کرده است و این بیانگر اقتدار کشور است. 

وی با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات اظهار کرد: دشمنان نظام بر روی آرای مردم حساب باز می‌کنند و لذا هر چه آمار رای‌دهندگان بیشتر باشد موجب ناامیدی دشمنان و خوشحالی دوستان انقلاب خواهد شد. 

وی بر آمادگی همه دستگاه های اجرایی شهرستان به منظور برگزاری انتخاباتی باشکوه و قانونمند تاکید کرد و گفت: در امر برگزاری انتخابات باید مراقب توطئه ها و تحرکات احتمالی نیز باشیم چرا که حفظ نظام برای همه ما یک اصل است. 

بهاروند تصریح کرد: با وجود تحرکاتی که در اطراف کشور وجود دارد، اما ملت ایران با تبعیت از ولی فقیه بار دیگر حماسه‌ای بی نظیر با حضور حداکثری خود خلق خواهند کرد چرا که معتقدند نعمت ولایت فقیه در این کشور متضمن برقراری امنیت است. 

وی با تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های دستگاه‌های اجرایی برای برگزاری انتخاباتی باشکوه اظهار کرد: برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات جلسات مستمری با حضور هیئت های اجرایی و نظارت برگزار خواهد شد. 

معاون استاندار و فرماندار ساوه در ادامه به نامزدهای انتخاباتی نیز توصیه کرد که در رقابت‌های انتخاباتی به بیان توانمندی و ظرفیت‌های خود بپردازند و از هز شیوه نامشروع و خلاف مقررات و نیز هرگونه بداخلاقی، تهمت و افترا نسبت به رقبای خود پرهیز کنند. 

وی به فراهم کردن زیرساخت های لازم توسط دستگاه‌های اجرایی در امر برگزاری انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های خدماتی مانند اداره برق، مخابرات و ... نیز باید تمهیدات لازم را برای برگزاری انتخابات بعمل آورند. 

بهاروند در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جدید نیز گفت: مردم و مسئولان یک عزم ملی، باور عمومی و اعتقادی را در تحقق شعار سال داشته و برای تحقق کامل منویات رهبری تلاش می‌کنند. 

وی با اشاره به حمایت دولت از تولید و اشتغال اظهار کرد: دولت توانسته است با اعطای تسهیلات مانع از تعطیلی واحدهای تولیدی شده و ضمن ایجاد اشتغال و کنترل تورم، اقتصاد کشور را بهبود بخشد. 

فرماندار ساوه با تاکید بر اینکه مردم بهترین قضاوت‌کننده هستند، گفت: همه ما می توانیم با تلاش جدی درآمد ملی را افزایش داده و به افزایش نرخ اشتغال کمک کنیم. 

وی با اشاره به ظرفیت های ملی شهرستان ساوه نیز گفت: با ایجاد سرمایه‌گذاری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های شهرستان می توان مسیر توسعه را هموار کرد.

 

 


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها