Portal_background_image

درمان بيمه شدگان خط قرمز تامين اجتماعي است/برگه هاي دفترچه بيمه چك سفيدامضاء هستند

ایسنا/مرکزی- مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: درمان بیمه شدگان و حفظ کرامت انسانی آنان خطر قرمز سازمان تامین اجتماعی است.

دکتر ابوالفضل آفریده عصر امروز شنبه نوزدهم بهمن در آیین افتتاح طرح بهسازی بخش های ICU  و  CCU بیمارستان تامین اجتماعی شهید چمران ساوه با تاکید بر اینکه درمان جزو لاینفک سازمان تامین اجتماعی است، اظهار کرد: برون سپاری حوزه درمان در این سازمان مطلقا ممنوع است و سازمان تامین اجتماعی با همه توان و امکانات به بهترین وجه در حوزه درمان به مردم خدمات لازم ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به برخی نگرانی های جامعه کارگری در خصوص طرح موضوع واگذاری و برون سپاری حوزه درمان تامین اجتماعی اظهار کرد: واگذاری بخش درمان و برون سپاری آن از نظر تامین اجتماعی مطلقا ممنوع است.

وی بیان کرد: ساختار سازمان تامین اجتماعی به سمت عملکرد بهتر و چابک تر و فعالیت در حوزه درمان به صورت علمی تر و تخصصی تر است تا بتوان امید به زندگی را در بین مردم و بویژه بیمه شدگان افزایش داد.

مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در ادامه با تاکید بر اینکه برای مراقبت از سلامتی بازنشسته‌ها برنامه مدون و مشخصی در دستور کار است، افزود: افزایش سطح سلامت سالمندان و بازنشستگان را به طور جدی پیگیری و در کنار آن پیشگیری و غربالگری از بیماری‌های مهلک به عنوان یکی دیگر از برنامه های حوزه درمان را دنبال خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: حفظ و حراست از سلامتی بیمه شدگان مهمترین رویکرد حوزه درمان و سلامت سازمان است و سازمان تامین اجتماعی با اولویت بندی مشکلات و نیازها تمام تلاش خود را برای برآوردن مطالبات مردمی در حوزه درمان بکار بسته است.

آفریده با اشاره به اینکه 90 درصد تشخیص و  درمان یک بیمار براساس معاینه و شرح حال و  تنها پنج درصد پاراکلینیک نقش دارد، افزود: متاسفانه در کشور ما عمده تمرکز در حوزه پاراکلینیک است و این روند هزینه پرداختی سازمان برای درمان را افزایش داده است.

وی تاکید کرد: تک تک برگه‌های دفترچه بیمه مانند چک‌های سفیدامضایی است که بابت آن باید هزینه پرداخت کرد و این پرداخت هزینه از حساب بیمه شده خارج می‌شود.

وی تصریح کرد: مدیریت در هزینه‌های درمان و تلاش برای کاهش خروجی از حساب بیمه شده  به صندوق تامین اجتماعی کمک می‌کند تا بتواند با کاهش پرداختی در حوزه درمان به تامین زیرساخت‌ها و تجهیز مراکز درمانی بپردازد و با ارتقای هتلینگ ضمن برآوردن نیازها، موجب تقویت روحیه افراد شود.

وی در خصوص تامین پزشک متخصص در مراکز درمانی کشور نیز گفت: باید به توان پزشکی کشور توجه شود و به میزان برخورداری از پزشک متخصص در رشته های پزشکی مختلف نیاز مردم برآورده شود.

وی تصریح کرد: بخش اعظمی از بیماری های افراد در حوزه روحی و روانی است و محیط درمان دارای انرژی مثبت توان مضاعفی را برای کاهش این بیماری ایجاد خواهد کرد از این رو ارتقای هتلینگ از سیاست‌های سازمان تامین اجتماعی است.

آفریده در ادامه گفت: مشکلات مربوط به رادیولوژی به صورت کشوری مطرح است و دلیل آن هم حجم بالای درخواست در این حوزه بدون توجه به موضوع درمان است. در شهر تهران دو برابر کشوری نظیر انگلیس تقاضای سی تی اسکن و MRI از سوی مردم وجود دارد در حالیکه بسیاری از این تقاضاها لزومی ندارد.

وی در پایان تصریح کرد: مشکلات زیرساختی و کمبودها و ... مختلف جسارت را از پزشکان گرفته است در حالیکه با مشارکت مردم و تقویت حوزه درمان می توان با حداقل امکانات بیشترین خدمات را ارائه کرد.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها