Portal_background_image

دادستان كل كشور: مسئولان قضايي استان‌ها مشكلات حقوقي صنايع را حل و فصل كنند

ساوه - ایرنا - دادستان کل کشور گفت: دادستان ها و روسای دادگستری های کشور ماموریت دارند که اجازه ندهند صنایع به خاطر برخی مشکلات حقوقی تعطیل شوند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «محمد جعفر منتظری» شامگاه سه شنبه در دیدار با صنعتگران و صاحبان واحدهای تولیدی شهرستان ساوه در قالب نشست کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری در هتل کاوه شهر صنعتی، اظهار داشت: کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی در شرایط کنونی اقتصادی باید تداوم فعالیت داشته باشند و در این راستا دستگاه قضائی نیز کمک‌های لازم را ارائه می‌کند.

وی افزود: تسهیلاتی که بانک‌های عامل در اختیار تولیدکنندگان و صاحبان کارخانه‌ها قرار می‌دهند در اصل از سپرده‌های مردم است و اگر این تسهیلات به موقع بازگردانده نشود، سبب ورشکستگی بانک‌ها خواهد شد.

دادستان کل کشور افزود: اکنون بانک‌ها به علت حجم بالای معوقات وصول نشده وضعیت مناسبی ندارند و اگر در زمینه بازپس گیری مطالبات به فریاد آنها نرسیم، ممکن است ورشکسته شوند.

وی تاکید کرد: تشکیل شعبه ویژه و تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌های حقوقی در حوزه صنعت و تولید یک حق مسلم است و دستگاه قضائی اهتمام و عزم راسخ برای مساعدت به صاحبان تولید و صنایع را دارد.

منتظری گفت: صاحب صنعت باید در کار خود متخصص و نسبت به امانتی که به او سپرده شده، امانت دار و درستکار باشد و کیفیت تولیدات و استاندارد سازی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهد.

وی، خواستار حسن رفتار کارفرمایان با کارگران شد و گفت: کارگران موتور محرک تولید هستند و باید احترام آنها حفظ شود.

دادستان کل کشور اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سال هاست که اقتصاد را محور برنامه ریزی های کشور قرار داده‌اند و شعار امسال را نیز رونق تولید تعیین فرمودند که راه برون رفت کشور از مشکلات کنونی تحقق این مساله است.

حجت الاسلام منتظری گفت: در زمان جنگ تحمیلی کشورهای اروپایی و آمریکا امکانات در اختیار صدام قرار می‌دادند تا پیروز شود اما به دلیل مقاومت و ایثار مردم این اتفاق رخ نداد و با همین روحیه است که در شرایط کنونی کشور روی پای خود ایستاده است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در خانه ملت نیز گفت: وفاق و همدلی میان مسئولان می‌تواند پل عبور کشور از مشکلات کنونی باشد.

«محمد رضا منصوری» افزود: تنها راه نجات صنعت کشور، انجام خصوصی سازی است و باید کمیته مخصوصی برای تحقق این مهم ایجاد تا اهلیت و صلاحیت افراد مشخص شود.

فرماندار ساوه نیز اظهار داشت: در جنگ اقتصادی، صنعتگران و تولیدکنندگان با دلسوزی و تعصب ملی در راستای تحقق شعار رونق تولید فعالیت می‌کنند که در نوع خود ایثار و مجاهدت محسوب می‌شود.

«علی میرزایی» اظهار داشت: صنعتگران فعال، کشور را به سمت خودکفایی و استقلال پیش می‌برند و باید قدردان آنها باشیم و تا جایی که امکان دارد، قوانین را به نفع آنان اصلاح کرد.

وی افزود: یکی از نارسایی‌های عمده کشور مربوط به حوزه بانکی و وابستگی شدید اقتصاد کشور به بانک‌ها است و همین مساله سبب شده که اکثر صنعتگران از بانک‌ها گلایه داشته باشند بنابراین انجام اطلاحات در نظام بانکی کشور یک ضرورت است.

رئیس دادگستری ساوه نیز گفت: با هدف حمایت از سرمایه گذاری و تولید در این شهرستان کمیته قضائی حمایت از سرمایه گذاری پایه گذاری شده و از سال ۹۵ تا کنون ۴۰ مصوبه داشته است.

«هادی ملکی» اظهار داشت: پیگیری مصوبات و بررسی موانع صنعتگران موجب رضایتمندی آنها شده است.

وی گفت: با اراده‌ای که در دستگاه قضائی با همراهی مسئولان وجود دارد، مشکل صنعتگران در حوزه شهرستان با جدیت پیگیری می شود.

ساوه دومین شهر پرجمعیت استان مرکزی است که بیش از ۲۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها