Portal_background_image

حوزه درمان خط قرمز تامين اجتماعي و غيرقابل واگذاري است

ساوه- ایرنا- مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با تکذیب برخی گمانه زنی ها مبنی بر برون سپاری امور درمانی به بخش خصوصی، گفت: حوزه درمان از نظر این سازمان خط قرمز و غیرقابل واگذاری است.

«ابوالفضل آفریده» روز شنبه همزمان با هشتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی و در آیین افتتاح بخش های آی.سی.یو و سی.سی.یو بیمارستان شهید چمران ساوه، اظهار داشت: با همه توان تلاش می کنیم تا بر سطح و دامنه خدمات درمانی به مردم بیفزاییم تا زمینه رضایتمندی عمومی را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: کمبود رادیولوژی در حوزه درمان تامین اجتماعی یک معضل کشوری است که یکی از دلایل آن مربوط به حجم بالای درخواست های بیماران از پزشکان در این زمینه است.
آفریده گفت: فقط در شهر تهران ۲ برابر کشور انگلستان دستگاههای ام.ار.ای و رادیولوژی داریم اما مشکل اینجاست که ۹۰ درصد از معاینه و تشخیص بیماری ها و نیاز به استفاده از این لوازم بر اساس شرح حال بیماران است و تنها پنج درصد بصورت پاراکلنیکی انجام می شود.
مدیرکل درمان مستقیم تامین اجتماعی اظهار داشت: هر برگ از دفترچه های تامین اجتماعی مانند چک های سفید امضایی هستند که از حساب این سازمان کسر می شود بنابراین در تامین هزینه های درمان و کمک به صندوق بیمه تامین اجتماعی نیاز به حمایت داریم.
وی بر لزوم توجه جدی به توان پزشکان تاکید کرد و گفت: همه تلاش تامین اجتماعی این است که رضایت و افزایش روحیه مراجعان را با خدمات مناسب و هتلینگ کسب کند.
وی گفت: هدف سازمان تامین اجتماعی حمایت جامع و کامل از بازنشستگان و افزایش ضریب امید به زندگی در میان آنها است.
به گفته او، علاوه بر اجرای برنامه های پیشگیرانه، کار غربالگری در مورد بیماری های مهلک نیز در دستور کار این سازمان قرار دارد.

بر اساس اعلام «ثریا پازوکی» مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی، بازسازی بخش های آی.سی.یو. و سی.سی.یو بیمارستان شهید چمران ساوه ۲۷ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

وی گفت: با اجرای این طرح ها، چهار تخت ویژه بیمارستانی به ظرفیت این مرکز درمانی اضافه شده است.

ساوه با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارای چهار بیمارستان است که ۲ باب از آنها (۱۷ شهریور و شهید مدرس) زیر نظر دانشکده علوم پزشکی، بیمارستان حضرت فاطمه (س) وابسته به بخش خصوصی و بیمارستان شهید چمران هم متعلق به تامین اجتماعی است.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها