Portal_background_image

جلسه شوراي حفاظت از آب شهرستان ساوه برگزار شد.

جلسه شورای آب شهرستان ساوه صبح روز پنجشنبه جلسه شورای حفاظت از آب شهرستان ساوه به ریاست معاون استاندار و فرماندار ساوه و با حضور مدیران کل حوزه ی آب در محل فرمانداری برگزار شد.

محمد بهاروند در این جلسه با تأکید بر مدیریت و استفاده صحیح از منابع آب شهرستان گفت: اولویت اصلی شورای آب شهرستان باید برخورد قانونی با چاه های حفر شده غیرمجاز و چاه هایی که اضافه برداشت دارند باشد؛ حفاظت از این منابع حیاتی وظیفه همه دستگاههای شهرستان است 

معاون استاندار و فرماندار ساوه تأکید کرد: آب یکی از زیر ساخت های مهم در توسعه اقتصادی و کشاورزی است و مدیریت صحیح آن برای ما بسیار ضروری است.

وی با تأکید بر آگاهی بخشی به مردم جهت صرفه جویی در مصرف آب گفت: باید فرهنگ صحیح مصرف منابع آب به مردم آموزش داده شود.

بهاروند با اشاره به لایروبی های انجام شده در سال گذشته گفت:در سال گذشته با هماهنگی شهرهای مجاور در حوزه استان مرکزی با لایروبی رودخانه های منتهی به سد الغدیر میزان قابل توجه ای بر آب ورودی به این سد افزوده شد که امیدواریم با تمهیدات انجام شده و همچنین بارندگی های اخیر شاهد وضیعت بهتری در سال آینده باشیم.

فرماندار ساوه نیز با اشاره به مشکل آب ساوه گفت: تسریع پروژه انتقال آب ساوه از سد کوچری و اجرای همزمان کار در دو نقطه می تواند باعث امیدواری مردم شود.

مدیرکل آب منطقه ای استان نیز در این جلسه گفت: کار انتقال آب ساوه از سد کوچری از هفته ی آینده آغاز و حداقل تا دو سال آینده عملیاتی خواهد شد.

آمره با اشاره به طول 131 کیلومتری این پروژه افزود: 444 لیتر در ثانیه حجم خروجی این آب است که از این میزان 325 لیتر بر ثانیه سهم شرب شهری, 44 لیتر بر ثانیه سهم صنعت و 66 لیتر بر ثانیه نیز سهم آب روستایی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به مبلغ 70 میلیارد تومان اعتبار اولیه ی قرارداد این خط انتقال آب به ساوه اضافه کرد: پیش بینی می شود حداقل ظرف دو سال آینده و اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان پروژه انتقال آب ساوه از سد کوچری عملیاتی شود.

گفتنی است درجلسه شورای آب شهرستان ساوه مقررشد جهت تامین آب شرب ساوه ده حلقه چاه در دومرحله در اطراف این شهربرای حل معضل کمبود آب حفر شود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها