Portal_background_image

جلسه ستاد پشتيباني از اردوهاي جهادي و هجرت شهرستان ساوه برگزار شد

جلسه ستاد پشتیبانی از اردوهای جهادی و هجرت شهرستان ساوه به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری تشکیل گردید .

حسین معمانیا ضمن خیر مقدم به اعضای جلسه اظهار داشت: هدف از تشکیل ستاد استفاده از نیرو و نشاط جوانان برای سازندگی در اوقات فراغت است.

 وی ادامه داد: لازم است مدیران ادارات ودستگاههای اجرایی شهرستان برای استفاده از این ظرفیت و در راستای اجرای مناسب این طرح فرهنگی توام با عمران و سازندگی نیازمندیهای خود را که توسط نیروهای جهادی قابل انجام است شناسایی و پیگیری لازم جهت اجرای آن معمول فرمایند .

جانشین فرماندهی بسیج سپاه ساوه نیز در این جلسه گفت: هر ساله در ایام تعطیلات تابستان خیل عظیمی از جوانان و داوطلبین بسیجی و غیر بسیجی جهت کمک به عمران و آبادانی روستاها و مناطق محروم شهری و روستایی در قالب اردوهای جهادی و هجرت عزیمت می نمایند .

وی افزود:امسال نیز هماهنگی شده که 289 نفر روز در اردوی 7روزه در گروه های دانش آموزش و دانشجویی برای برنامه های فرهنگی ، عمرانی ، بهداشت و درمان ، حفظ محیط زیست و امور آموزشی اعزام شوند .

گفتنی است در این جلسه مصوب گردید:

1-نظر به اعلام آمادگی برای تعمیرات خانه عالم روستای طرز ناهید از بخش مرکزی و روستای بالقلو از بخش نوبران مقرر گردید هماهنگی لازم بین مسئول سازندگی بسیج سپاه ساوه و اداره تبلیغات اسلامی جهت اجرای طرح و اعزام اردوهای هجرت در این روستاها بعمل آورند .

2-نظر به اعلام آمادگی برای تعمیرات و تکمیل ساختمانهای امامزاده صالح بخش نوبران امامزاده روستای نیوشت و روستای پیغمبر از بخش مرکزی مقرر گردید هماهنگی لازم بین بسیج سپاه ساوه و اداره اوقاف و امور خیریه جهت اجرای طرح صورت پذیرد  .

3-مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ساوه و اداره آموزش و پرورش نوبران هماهنگی لازم جهت و اسکان نیروهای جهادی معمول دارند .

4-نظر به اعلام آمادگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به تامین بسته های فرهنگی و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان ساوه در خصوص تامین لوازم تحریر جهت توزیع توسط نیروهای جهادی در سطح روستاها مقرر گردید با هماهنگی بسیج سپاهد ساوه اقدام نمایند  .

5-به منظور انجام تعمیرات ساختمانی و ساخت سرویس بهداشتی و وضوخانه و پایگاه بسیج در امامزاده یحیی و ساخت سرویس بهداشتی در مسجد سید الشهدا شهرک علوی ، مقرر گردید شهرداری محترم ساوه و اداره اوقاف و امور خیریه ساوه در خصوص تامین بخشی از مصالح و هزینه های مورد نیاز اقدام نمایند .

6-مقرر گردید کمیته امداد امام (ره) در خصوص طرح های تعمیر و ساخت و ساز خانه مستمند و سرویس های بهداشتی در مناطق مورد نیاز را به مسئول سازندگی بسیج ساوه اعلام نمایند .

7-مقرر گردید دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان ساوه در خصوص اعزام گروه های پزشکی و مشاوره با هماهنگی بسیج سپاه ساوه اقدام نمایند .

8-نظر به اعلام آمادگی بنیاد مسکن شهرستان ساوه ، طراحی و صدور مجوز پروژه های عمرانی قابل اجراء توسط اردوهای هجرت رایگان و برای تامین مصالح ساختمانی خانه مستمند روستای قردین 50 کیسه گچ و خاک ، سرویس بهداشتی روستای مراغه 10 کیسه سیمان و مسجد روستای دخان 20 کیسه سیمان کمک نمایند .

9-نظر به اعلام آمادگی برای انجام رنگ آمیزی و تعمیرات جزئی مدارس توسط مدیریت آموزش و پرورش در مدارس بخش مرکزی و نوبران لذا مقرر گردید مسئول محترم بسیج سازندگی هماهنگی لازم جهت اجرای طرح بعمل آورد


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها