Portal_background_image

توسعه صنعتي ساوه نيازمند برقراري تعامل بين دانشگاه و صنعت

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ساوه گفت: با توجه به صنعتی بودن شهرستان ساوه زمینه باید برای ایجاد ارتباط و برقراری تعامل بین دانشگاه و صنعت فراهم شود تا با استفاده از دانش و علوم روز در جهت رشد و توسعه صنعت حرکت کنیم.

حسین معمارنیا در جلسه شورای مهارت شهرستان با اشاره به جایگاه دانشگاه ها اظهار کرد: دانشگاه‌ها همانگونه که درحوزه ارتقاء سطح علمی افراد تلاش و کوشش می کنند باید در همسویی و ارتباط تولید علم و تولید اشتغال نیز کوشا باشند.

وی بیان کرد: تعامل و ارتباط بین دانشگاه و صنعت موجب ایجاد رفاه اجتماعی و توسعه روزافزون شهرستان می شود.

 معاون فرماندار افزود: باید به مرحله ای برسیم که دانشجویان ما پس از پایان تحصیلات خود در همان رشته ای که تحصیل کرده اند مشغول به کار شوند.

وی با بیان اینکه باید به جایگاه دانشجو و تاثیر تفکر دانشجویی بر جامعه توجه ویژه داشت و زمینه های تحرک و پویایی دانشجویان را فراهم کرد، گفت: دانشجو به حیث جوان بودن دارای خصوصیاتی است که با مد نظر قرار دادن این خصوصیات و درک درست از آنها، استاد می‌تواند در راستای برقراری ارتباط موثر با او گام بردارد.

معمارنیا افزود: با توجه به صنعتی بودن شهرستان ساوه  زمینه باید برای ایجاد ارتباط و برقراری تعامل بین دانشگاه و صنعت فراهم شود تا با استفاده از دانش و علوم روز در جهت رشد و توسعه صنعت حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ها باید به دنبال پژوهش های عرضه محور و تقاضا محور باشند تا از این طریق بتوانند پژوهش ها را بر اساس نیاز های جامعه انجام دهند، گفت: با توجه به اینکه پژوهش امری تدریجی است و رسیدن تا حصول نتیجه زمان زیادی صرف می شود و این طور نیست که هر زمان اراده کنیم نتیجه یک پژوهش در دسترس باشد، باید در این راستا زنجیره های مختلفی که منجر به تولید و عرضه یک محصول می شود مد نظر قرار گیرد تا شاهد تکمیل شدن این زنجیره باشیم.

معاون فرماندار ساوه اظهار کرد: با توجه به اینکه دانایی و علم آموزی از محورهای اصلی توسعه و پیشرفت هر منطقه و جامعه ای محسوب می شود می طلبد که با وجود بیش از 21  مرکز آموزش عالی و دانشگاهی در ساوه و وجود ظرفیت های بالای علمی برای اداره بهتر امور و انجام امور زیربنایی در سطح شهرستان زمینه برای ارتباط مراکز دولتی و دستگاه های اجرایی با واحدهای آموزشی و پژوهشگران فراهم شود.

سعید رضا شاه محمدی مدیرکل آموزشگاه های فنی و حرفه ای استان مرکزی نیز افزود: راهبردهای برنامه محور در شورای مهارت این شهرستان دنبال می شود چرا که هدف توسعه نیروی انسانی ماهر برای ماموریت های روز بخش های مختلف است.
وی تصریح کرد: متولیان آموزش های مهارتی در شورای مهارت ساوه باید بر اساس نیازهای مهارتی و آموزشی دستگاه ها، صنایع، صنوف و سرمایه گذاران برنامه ریزی و اقدام کنند.
شاه محمدی جلوگیری از موازی کاری را در تربیت نیروی انسانی ماهر ضرورت دانست و افزود: کیفیت در مهارت سرمایه مهم برای حوزه تولید و اشتغال است که با آموزش هدفمند حاصل می شود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها