Portal_background_image

توسعه زيرساخت هاي درماني، تامين پزشك و تجهيزات مطالبه مردم ساوه است

ساوه - ایرنا - فرماندار ساوه گفت: این شهرستان با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در زمینه زیرساخت های بهداشتی و درمانی، نیروی انسانی متخصص (پزشک) و تجهیزات مدرن کاستی های دارد و برآورده کردن آنها خواست عمومی مردم است.

«علی میرزایی» روز شنبه در آیین افتتاح ۲ طرح خدماتی در بیمارستان چمران ساوه که با حضور مدیرکل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی انجام شد، افزود: برپایی عدالت از اهداف اصلی انقلاب اسلامی بود و یکی از سازمانی‌های موفق در اجرای این راهبرد، تامین اجتماعی است که خدمات ملموسی در ۴۰ سال اخیر ارائه نموده است

وی بیان کرد:ساوه با توجه به مولفه های توسعه ای، نزدیکی به تهران، وجود اقوام بیگانه و مهاجرپذیری در جغرافیای اقتصادی و اجتماعی کشور اهمیت فراوانی دارد.

معاون استاندار مرکزی اظهار کرد: شهرستان ساوه در حوزه بهداشت و درمان چندان توسعه نیافته و بعد از انقلاب نیز تاکنون بیمارستان دولتی در آن احداث نشده است که باعث شده ظرفیت های موجود پاسخگویی کامل به خواست شهروندان نباشد.

وی در عین حال دستاوردهای پزشکی و دارویی ساوه را بسیار مهم و چشمگیر دانست و گفت: نباید در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی در این شهرستان بی انصافی کرد.

فرماندار ساوه با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت ساوه حتی از مرکز استان هم بالاتر است، افزایش ظرفیت تخت های بیمارستانی و توسعه ظرفیت انبارهای دارویی را خواستار شد.

میرزایی همچنین خواهان مساعدت مراجع کشوری بخصوص تامین اجتماعی برای تامین پزشک در ساوه شد و گفت: با وجود تجهیزات مناسب اما نیروی پزشک و متخصص در این حوزه ها کافی نیست و لازم است به حوزه های زیرساختی، نیروی انسانی و تامین تجهیزات ساوه کمک شود.

دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه نیز، گفت: ساوه شهرستانی خاص است که ۷۰ درصد از جمعیت آن را کارگران تشکیل می دهد و ما در مورد حوزه درمانی تامین اجتماعی نگرانی های داریم.

«داود میرزایی» اظهار داشت: یکی از مشکلات ‌و چالش های جامعه کارگری استان مرکزی نبود سونوگرافی برای این قشر است و در مواردی کارگران ساوجی ناگزیرند به قم یا اراک سفر می کنند.

وی گفت: انتظار است این دستگاه و همچنین ام.آر.آی تا قبل از اعتراض جامعه کارگری در شهرستان ساوه تامین شود.

میرزایی همچنین احداث یک باب درمانگاه ویژه درمان سرپای بیماران را از نیازهای جامعه ۷۰ هزار نفری کارگران شهرستان ساوه عنوان کرد.

امروز و در هشتمن روز از ایام دهه فجر، بخش های آی.سی.یو و سی.سی.یو بیمارستان شهید چمران ساوه که با 27 میلیارد ریال اعتبار نوسازی شده است، گشایش یافت.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها