Portal_background_image

فرماندار ساوه: تلاش براي توسعه و تامين زيرساخت هاي شهرك صنعتي ساوه در دستور كار است

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه در گفتگو با ایرنا گفت: استقبال مناسبی از این شهرک صنعتی شده و تاکنون نیز برخی واحدهای صنعتی متقاضی در آن مستقر شده اند و تلاش ها برای شتاب بخشیدن به روند استقرار بیشتر سرمایه گذاران در دستور کار است.

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه در گفتگو با ایرنا  گفت: استقبال مناسبی از این شهرک صنعتی شده و تاکنون نیز برخی واحدهای صنعتی متقاضی در آن مستقر شده اند و تلاش ها برای شتاب بخشیدن به روند استقرار بیشتر سرمایه گذاران در دستور کار است.
«علی میرزایی » افزود: راه دسترسی مناسب از نیازهای اصلی این شهرک صنعتی است و معابر اصلی آماده سازی شده و آماده کردن راه دسترسی به اتوبان نیز با اخذ مجوز از وزارت راه و ترابری در دست انجام است.
وی در مورد تامین برق این شهرک صنعتی اظهار داشت: برای تامین برق واحد هایی که در حال حاضر مستقر هستند مشکلی وجود ندارد اما برای توسعه زیر ساخت های برق این شهرک صنعتی رایزنی های لازم در کارگروه های اقتصادی استانی و شهرستانی در دست پیگیری است و باید ملزوماتی رعایت شود تا به نقطه تامین برسد.
میرزایی توضیح داد: برای تامین برق نیاز به سرمایه گذاری است و در همین رابطه باید قراردادی بین شرکت شهرک های صنعتی های استان مرکزی و شرکت برق برای نصب پست های موبایلی و تامین برق منعقد شود.
وی افزود: هم اکنون برای استقرار واحدهای تولیدی با کمبود آب و برق مواجه نیستیم اما برای آینده در حال پیگیری هستیم تا استقرار واحدها با سهولت انجام شود.
معاون استاندار مرکزی اظهار داشت: با توجه به مصوبات هیات دولت، شهرک صنعتی ساوه در زمره شهرک هایی است که سرمایه گذاری خارجی در آن مشکلی ندارد.
به گفته وی، واحدهای تولیدی که در این شهرک، سرمایه گذاری می کنند تا پنج سال از پرداخت مالیات معاف هستند.
به گفته میرزایی، شهرک صنعتی ساوه یک شرکت دولتی وابسته به وزارت صنایع محسوب می شود و قیمت زمین ها برای صنایع با تعرفه دولتی و بسیار پایین تر از شهرک های خصوصی محاسبه می شود و امکان تقسیط قیمت زمین هم وجود دارد.
فرماندار ساوه ادامه داد: در شرایط کنونی زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذاران صنعتی با ایجاد زون بندی و تامین قطعات کوچک (از یک هزار و 200 متر مربع به بالا) فراهم است.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها