Portal_background_image

فرماندار ساوه: تقويت زيرساخت ها براي شرايط بحراني در ساوه ضروري است

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه گفت: تقویت زیرساخت‌های مناسب برای مقابله با شرایط بحرانی از جمله وقوع سیل در این شهرستان ضروری است

"علی میرزایی" روز یکشنبه در جلسه ستاد بحران شهرستان ساوه در فرمانداری افزود: همه دستگاه های مسئول در حوزه مدیریت بحران باید نسبت به تقویت زیرساخت ها، تامین تجهیزات کافی و همچنین نیروی انسانی آموزش دیده اقدام نمایند.
وی گفت: یکی از مهمترین مسائل، تقویت منازل مسکونی در سطح شهرستان به خصوص مناطق حاشیه شهر و روستاها است و باید شهروندان را متوجه این نکته کرد که در خانه های با سازه های مقاوم، آسیب کمتری وجود دارد.
فرماندار ساوه افزود: ایجاد یک الگوی بلند مدت با مشارکت همه دستگاه ها در زمینه ایجاد زیرساخت ها و شریان های حیاتی و آمادگی های لازم برای بحران در شهرستان ساوه به عنوان نقشه راه لازم است.
میرزایی با اشاره به هشدار اخیر هواشناسی و احتمال وقوع سیلاب در برخی مناطق کشور گفت: در بهار مدل های آب و هوایی متفاوت است و لازم است توان هواشناسی برای پیش بینی های دقیق در این شهرستان و آگاهی های لازم به ارگان‌های عضو ستاد بحران تقویت شود.
وی همچنین خواستار ایجاد تمهیدات لازم برای رفع آبگرفتگی معابر شهری، زیرگذرها و سطح اتوبان ها در صورت بارش های گسترده شد.
فرماندار ساوه ادامه داد: اداره منابع طبیعی مراقب سرریز بندهای خاکی واقع در مناطق روستایی باشد و نسبت به نصب تابلو های هشدار دهنده به خصوص برای فصل تابستان که احتمال غرق شدگی در این بند ها وجود دارد، اقدام نماید.
وی ادامه داد: باید به گونه ای عمل شود که امسال هیچگونه حادثه غرق شدگی در شهرستان ساوه به خصوص در سد و بندهای خاکی مناطق روستایی اتفاق نیافتد.
وی نقش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم در مدیریت بحران ها را مهم ارزیابی کرد و گفت: کاهش حوادث چهارشنبه آخر سال گذشته نشان از این دارد که روشنگری و اطلاع رسانی هایی که به شهروندان از سوی مراجع مرتبط و رسانه ها انجام شد، نتیجه بخش بوده است.
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ساوه نیز در این نشست گفت: این جمعیت با اجرای طرح خادم و اعزام مربیان به درب منازل بیش از 2 هزار نفر از مردم شهرستان، نسبت آموزش های لازم در خصوص بسترهای کنار سد، کانال‌های خشک و سایر معابر که در زمان سیلاب بحرانی می‌شوند، اقدام کرد.
«سید لقمان حسینی» افزود: در زمان بارندگی ها به خصوص در معابر شهری و جاده ای چنانچه ارتفاع آب به 15 سانتی متر برسد، کنترل خودرو را از راننده می گیرد و در شرایط بارش 30 سانتیمتری باران ممکن است خودروها شناور شده و اگر سطح سیلاب به 60 سانتی‌ متر برسد خودروها را با خود می برد.
وی تاکید کرد: ضرورت دارد که شهروندان در چنین شرایطی از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.
حسینی گفت: جمعیت هلال احمر ساوه با استفاده از توان یک هزار و 200 داوطلب که 300 نفر از آنها اعضای فعال هستند و همچنین 60 نفر از پرسنل که در طرح نوروزی فعالیت دارند، آماده امداد رسانی است.
رئیس جمعیت هلال احمر ساوه، گفت: این نهاد ظرفیت اسکان اضطراری چهار هزار نفر را در صورت وقوع سیلاب را دارد.
معاون خدمات شهری شهرداری ساوه نیز گفت: برای مقابله با شرایط بحرانی به خصوص سیلاب در روزهای آینده، سازمان عمران و واحد امانی شهری همه ماشین آلات سنگین و راهداری خودرا از امروز آماده و شیفت بندی کرده است.
«محسن مددی» گفت: برای رفع آبگرفتگی معابر به خصوص زیرگذرهای شهری با استقرار پمپ های مکنده اقدامات لازم به عمل می‌آید.
وی افزود: با توجه به استقرار مهمانان نوروزی در برخی از بوستان های شهری از سوی شهرداری برنامه ریزی برای اسکان مهمانان در 2 سالن مسقف امام خمینی و امام علی (ع) فراهم شده است.
در این نشست مسئولان اداره آموزش و پرورش، پلیس راهور، دانشکده علوم پزشکی، اورژانس، منابع طبیعی، آتش نشانی و خدمات ایمنی، راهداری، امور آب، جهاد کشاورزی و سایر ارگان ها آمادگی خود برای انجام عملیات امداد رسانی در شرایط بروز حوادث غیر طبیعی از جمله سیلاب اعلام کردند


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها