Portal_background_image

فرماندار خبر داد: تخصيص اعتبار ۳.۵ ميلياردي براي تجهيز زيرساخت‌هاي درماني ساوه

ایسنا/مرکزی - فرماندار ساوه از تخصیص ۳.۵ میلیارد تومان از سوی استانداری برای تجهیز و تامین زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی ساوه خبر داد.

علی میرزایی در نشستی با خبرنگاران، سمن ها، ورزشکاران، هنرمندان، اصناف و جمعی از مدیران ادارات اظهار کرد: بیماری کرونا موضوع اصلی امروز جهان بشریت است و متاسفانه تاکنون درمان و دارویی برای آن یافت نشده و بحران کرونا همچنان در حال فوران است.

وی بیان کرد: ویروس کرونا منحصر بفرد و مهارناپذیر، همه گیر و بی رحم است و تنها مقصد آن از بین بردن جان انسان هاست و بسیاری از تدبیرها را دچار بحران می کند.

وی خود مراقبتی و رعایت بهداشت را تنها راهکار مقابله با کرونا دانست و افزود: تعطیلی اماکن دینی، ورزشی، فرهنگی، و بسیاری از تصمیمات دیگر برای شکست کرونا اخذ شده است اما تنها راهکار عملی خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است.

فرماندار ساوه، استان قم و تهران را تولید کننده و کانون کرونا دانست و افزود: مجاورت ساوه با تهران و قم میزان شیوع را در این شهرستان افزایش داده است و حجم بالای ترددها از مسیر ساوه و حضور اتباع بیگانه و نیز محدودیت در زیرساخت ها که تاب آوری ساوه را در ایام بحران محدود کرده است موجب افزایش آمار مبتلایان شده است.

وی خواستار قطع زنجیره ارتباطی ویروس کرونا شد و افزود: باید اراده مردم برای همیاری و کمک به مسئولان افزایش یابد و به نظر می‌رسد تصمیمات سخت تر باید اتخاذ و اجرایی شود تا مردم مجاب به رعایت بهداشت شوند.

میرزایی تصریح کرد: همه باید مردم را به رعایت بهداشت فردی و اجتماعی امر کرده و از رفتار نامتعارف در جامعه نهی کنندد. امروز ورودی سد الغدیر ، اماکن تفریحی و گردشگری و جاده آوه به ساوه مسدود و تمامی دست فروشان جمع آوری می شود.

وی خواستار اهتمام جدی اصناف مبنی بز تعطیلی فعالیت کسبه برای قطع این زنجیره شد و افزود: از مردم انتظار می‌رود که به سمت خلوت کردن شهر پیش روند تا نخواهیم شهر را بطور کامل قرنطینه کنیم.

فرماندار ساوه از تخصیص ۳.۵ میلیارد تومان از سوی استانداری برای تجهیز و تامین زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی ساوه خبر داد و از سمن ها خواست تا برای ریشه کنی بیماری  به کمک بخش دولتی بیایند. بیشترین آلودگی در  مراکز سطح شهر است و باید برای برون رفت از آن تدبیر کرد.

امام جمعه ساوه نیز گفت: هرگونه فعالیت برای مقابله با کرونا بر مبنای اعتقادات دینی و عقلانیت باشد تا حساسیت در جامعه بیشتر شود. همه ما در قبال هم ضامن هستیم و بی‌توجهی به این بیماری مصداق خودکشی و نسبت به دیگران، مصداق مشارکت در قتل است.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی بر همصدایی و همدلی برای پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا تاکید کرد و افزود: مقابله با بیماری کرونا باید تبدیل به یک اعتقاد شود و با بمباران خبری توسط رسانه ها حساسیت در جامعه و همصدایی تقویت شود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها