Portal_background_image

تامين مواد اوليه داروسازي راهبرد كليدي در دوران تحريم است

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: تامین مواد اولیه و حمایت های عملی و اجرایی در حوزه داروسازی، راهبرد کلیدی در دوران تحریم است.

دکتر «احمد شیبانی» روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از خط تولید محصولات جامد دارویی و بخش اداری شرکت مهبان داروساوه که با حضور وزیر بهداشت ودرمان انجام شد، افزود: راه اندازی خطوط جدید دارویی نشانه جدیت حوزه دولتی و خصوصی کشور برای تحقق رونق تولید است.
وی اظهار داشت: تامین مواد اولیه تولید دارو در شرایط تحریم از شاخص های مهم است و باید تحریم ها را به فرصت تبدیل کرد و نقشه بدخواهان کشور را در حوزه داروسازی ناکام گذاشت.
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران خاطرنشان کرد: ۱۰۲ کارخانه داروسازی و محصولات تولیدی شیمیایی در کشور  فعالیت می کنند که نقش محوری در تامین نیاز های دارویی داخل کشور ایفا می کنند.
دکتر شیبانی افزود: قبل از انقلاب حدود ۴۰ واحد داروسازی که ۱۴ واحد آن  خارجی بود در کشور فعالیت داشتند و ۲۵ درصد نیاز دارویی ایران  در داخل و بقیه از طریق واردات تامین می شد.
وی عنوان کرد: اکنون ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و این افتخاری بزرگ است.
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران بیان کرد: ۶۷ درصد مواد اولیه مورد نیاز در حوزه داروسازی در داخل کشور تولید می شود و ۱۰۰ درصد مواد لازم برای بسته بندی دارو نیز بومی است.
دکتر شیبانی توضیح داد: ایران در سال ۵۶ با جمعیت ۳۵ میلیون نفری حدود ۵۰۰ میلیون دلار در تامین نیازهای دارویی هزینه داشت و اکنون با ۸۰ میلیون نفر جمعیت سه درصد داروی وارداتی دارد.
وی ادامه داد: نیازهای صنعت داروسازی به اندازه کافی پیش بینی و تامین شده کمبودی وجود ندارد.
رئیس سندیکای تولید کنندگان مواد اولیه دارویی کشور نیز در این آیین گفت:  ۶۷ درصد از داروهای تولیدی در کشور با استفاده از مواد موثره تولید شده در داخل به بازار می آیند.
«فرامرز اختراعی» افزود: دشمنان برای زمین زدن تولیدات دارو و رساندن هزینه های این بخش به ۴۴ میلیارد یورو نقشه کشیدند و تمام تلاش صورت گرفت که اقتصاد کشور در حوزه صنایع دارویی با بحران مواجه شود اما، تاکنون این مهم ناکام مانده است.
وی یادآور شد: خط تولید داروهای دسته جامدات در واحد مهبان ساوه  بار بزرگی را  از دوش حوزه دارویی کشور برداشته است و اقدامی جهادی است.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها