Portal_background_image

برنامه هاي هفته دفاع مقدس در شهرستان ساوه اعلام شد

ساوه - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه ساوه در آستانه فرارسیدن ایام هفته دفاع مقدس و با گرامیداشت یاد و خاطره ۵۸۰ شهید این شهرستان برنامه و آیین های ویژه این مناسبت را تشریح کرد.

به گزارش ایرنا سرهنگ پاسدار «حجت الله دستجانی» روز سه شنبه به خبرنگاران، گفت: در اجرای برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس ضمن تلاش برای رعایت پروتکلهای بهداشتی، هر روز یک برنامه با عنوانی مختلف در نظر گرفته ایم و برای تجلیل عمومی از خانواده‌های شهدا، رزمندگان و ایثارگران انتظار داریم دستگاههای اجرایی نیز لیست برنامه های خود را با ذکر جزئیات ارائه کنند.
وی افزود: برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس از روز دوشنبه ۳۱ شهریور که با عنوان «اقتدار، ‌ولایتمداری و همبستگی ملی» نامگذاری شده آغاز و در نخستین روز نسبت به اجرای آیین هایی که نقش ولایت و رهبری در انسجام و حدت ملی را تبیین کند و همچنین نمایش اقتدار و نقش نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس و تجلیل از پیشکسوتان این عرصه اقدام خواهد شد.

وی ادامه داد: در دومین روز از ایام هفته دفاع مقدس که «جوان، سرباز و دانش پژوهی» نام دارد نیز برنامه هایی در راستای توجه ویژه به حوزه علم و فناوری و ایجاد زمینه حضور جوانان در عرصه دانش پژوهی اجرا می شود.

وی گفت: توجه به نقش متعهدانه متخصصین در جهش تولید و تبیین اهمیت پدافند غیرعامل در مقابله با ترفندهای دشمنان نیز برنامه های سومین روز از هفته دفاع مقدس است که با نام «تولید ملی، ‌آمادگی دفاعی و خودباوری» برگزار خواهد شد.

سرهنگ دستجانی گفت: در روز پنجشنبه (سوم مهر) هم عطرافشانی و گلباران مزار شهدا، ‌تجلیل از رزمندگان، ‌جانبازان، مدافعان حرم،  آزادگان و نیز تکریم از خانواده های معظم شهدا انجام می شود.

وی توضیح داد:‌با توجه به اینکه بر اساس پروتکل های بهداشتی نباید منازل شهیدان حضور فیزیکی داشته باشیم از این رو برنامه تکریم با حضور در مقابل درب منازل آنها اجرا می شود.

فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت:‌ در روز جمعه مصادف با پنجمین روز از ایام هفته دفاع مقدس که به نام «معنویت، خانواده و سلامت» نامگذاری شده استضمن تجلیل از شهدای مداع سلامت و تکریم مدافعان این عرصه، برنامه هایی در راستای توجه به نقش خانواده و سبک زندگی، راهپیمایی خانوادگی و حضور در نماز جمعه در دستور کار است.

وی گفت: برای روز ششم از ایام هفته دفاع مقدس قرار است با حضور یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس نسبت به تبیین عملیات ثامن الائمه و شکست حصر آبادان و تجلیل از ایثارگران، ‌رزمندگان و جهادگران دوران دفاع مقدس اقدام شود.

وی گفت: در روز یکشنبه و هفتمین روز از ایام دفاع مقدس نیز که با عنوان «بصیرت افزایی، دشمن شناسی و استکبار ستیزی» نامگذاری شده است ‌برنامه هایی با هدف توجه دادن عموم مردم نسبت به مقوله مهم وحدت ملی و مذهبی در راستای بصیرت افزایی برای مقابله با استکبار جهانی اجرا می شود.

سرهنگ دستجانی اظهار داشت: برنامه هایی نیز برای روز دوشنبه هشتم مهر مدنظر است که بر اساس آن از فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس شهرستان ساوه تجلیل به عمل می آید.

وی گفت:‌ در مراسم تجلیل عمومی که روز ۳۱ شهریور یا هفتم مهر انجام خواهد شد، بنا داریم از ۴۰ رزمنده ای که بیشترین دوره خدمتی، ایثارگران، پیشکسوتان متوفا و آنهایی که تاکنون تجلیل نشده اند تجلیل شود.
وی گفت: انتظار داریم هریک از دستگاه های دولتی نیز رزمندگان و پیشکسوتان خود را مورد تکریم قرار دهند.
با توجه به شیوع ویروس کرونا حضور در منازل خانواده های شهدا ممنوع اعلام شده اما حضور در مقابل درب منازل آنها در دستور کار است.
فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت:‌ برنامه ای با عنوان «شهیدان، آبروی محله و افتخار کوچه» نیز در هر یک از محلات شهری با هدف تجلیل از شهدای هر منطقه شهری در دستور کار است که به صورت نمادین این اقدام در یکی از خیابان های شهر ساوه اجرا می شود.

وی گفت: در پیام رسان های داخلی و شبکه های مجازی نیز رزمایشی با عنوان قرارگاه ثامن انجام و مطالب و موارد مرتبط با دفاع مقدس و سئوالات جوانان همراه با پاسخ ها در مورد دفاع مقدس بارگذاری خواهد شد.
وی اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه پنج روزه با اجرای تئاتر و سخنرانی در بوستان فدک با هدف تبیین دستاوردهای دفاع مقدس و تشریح گفتمان ولایت مداری و تکلیف محوری نیز در دستور کار برگزارکنندکان مراسم هفته دفاع مقدس ساوه قرار دارد که در این زمینه انتظار مساعدت و همکاری از شهرداری داریم.
سرهنگ دستجانی همچنین برگزاری رژه موتوری با حضور نیروهای انتظامی، بسیج و آتش نشانی از کنار بارگاه امامزاده سیدعلی اصغر(ع) را برنامه دیگر هفته دفاع مقدس عنوان کرد که به احتمال زیاد در نخستین روز از این ایام اجرا می شود.

شهرستان ساوه در دوران دفاع مقدس ۵۸۰ شهید تقدیم دفاع از میهن و ارزش های اسلامی نمود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها