Portal_background_image

فرماندار: برنامه هاي دفاع مقدس در ساوه بايد به صورت مردمي برگزار شود

ساوه - ایرنا - فرماندار ساوه گفت: آیین و برنامه های هفته دفاع مقدس در این شهرستان باید با مشارکت هرچه بیشتر مردم و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود زیرا این مناسبت از مردمی ترین رخدادهای تاریخ انقلاب اسلامی محسوب می شود.

به گزارش ایرنا، ‌ «علی میرزایی» روز سه شنبه در نشست هماهنگی برنامه های هفته دفاع مقدس که با حضور امام جمعه، ‌فرمانده سپاه و سایر مسئولان ادارات در فرمانداری برگزار شد، افزود: آیین ها باید با شکوه هرچه تمام‌تر و جدیت دستگاههای اجرایی برگزار شود و عملکرد ادارات نیز در این رابطه ارزیابی خواهد شد.
وی افزود: باید شورای هماهنگی هفته دفاع مقدس را در شهرستان ساوه برای ایجاد وحدت رویه و اجرای دقیق و منظم برنامه ها تشکیل دهیم و برنامه ها نیز باید در سطح کل شهرستان و بخش های مرکزی و نوبران اجرا شود.
میرزایی همچنین بر ضرورت اجرای جلوه های بصری و تغییرات ظاهری شهر متناسب با شانیت دفاع مقدس تاکید کرد.
فرماندار ساوه استفاده از ظرفیت های فضای مجازی را برای تبیین دستاورد و ارزش های هفته دفاع مقدس مهم ارزیابی کرد.
وی با بیان اینکه آثار منتشر نشده مکتوب زیادی در شهرستان پیرامون هفته دفاع مقدس وجود دارد، از مجریان برنامه های این مناسبت درخواست کرد که ضمن تلاش برای انتشار محتوای موجود، از نویسندگان و روزنامه نگارانی که محتواهای متناسب با دفاع مقدس تولید می کنند نیز حمایت شود.
میرزایی تاکید کرد: در برنامه های هفته دفاع مقدس باید تمرکز اصلی بر جوانان باشد و در این بین اداره ورزش و جوانان پیشنهادات لازم را ارایه کند.
وی همچنین خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی در اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس به خصوص در نحوه تکریم از خانواده های شهدای شهرستان ساوه شد.
وی گفت: برنامه صله ایثار نیز باید در دستور کار باشد و مسئولان ادارات در تماس با خانواده های شهدا ضمن جویای احوال آنها نسبت به پیگیری درخواست و مشکلات آنها اقدام کنند تا در شرایط کرونا که امکان دیدار حضوری میسر نیست دست کم از طریق تلفن با آنها در ارتباط باشیم.
فرماندار ساوه گفت: حفظ یاد و نام شهدا و تداوم فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه همه مسئولان و دستگاهها است.
وی همچنین خواستار آن شد که چنانچه در شهر ساوه کلمه شهید از تابلوهای خیابان و کوچه ها از قلم افتاده است، اصلاح شود.

امام جمعه ساوه نیز گفت: هر کشوری که آرمان دارد بطور طبیعی دارای دشمنانی است و نظام جمهوری اسلامی به دلیل اینکه گفتمان اسلام و ارزش های الهی را در دستور کار دارد مورد غضب قدرت های استکباری است.
حجت‌الاسلام «سیدابراهیم حسینی» اظهار داشت: هفته دفاع مقدس اوج نمایش ارزش های دینی، ‌شهادت طلبی و دفاع از کیان میهن و اسلام است و باید برنامه هایی متناسب با شان و جایگاه این مناسبت حماسی برگزار شود.

وی افزود: لازم است در این هفته در کنار برنامه هایی که تدارک دیده شده، مسئولان ادارات نیز نسبت به برپایی میز خدمت و رسیدگی به مشکلات شهروندان اقدام کنند.
امام جمعه ساوه ادامه داد: برنامه های هفته دفاع مقدس همچنین باید دارای ویژگی اقناع بخشی به نسل جوان و روشنگری در مورد ماهیت جنگ تحمیلی و رشادت رزمندگان و شهدا باشد.
وی همچنین خواستار مشارکت کارخانه ها و همراهی خانه کارگر ساوه در اجرای برنامه‌های هفته دفاع مقدس شد و اظهار داشت: این اقدام وجهه مردمی دفاع مقدس را نشان می دهد.
شهردار ساوه نیز گفت: در ایام هفته دفاع مقدس بوستان شهدا در ورودی بلوار سیدجمال اسدآبادی در ساوه کلنگزنی خواهد شد که در نوع خود نخستین بوستان استان مرکزی وی‌ژه شهیدان محسوب می شود.
«سید مهدی حسینی» گفت: شهرداری ساوه علاوه بر نصب تصاویر شهدا در سطح شهر، المان و یادبود شهدا را در پارک شهر با استفاده از کاشی احداث و به معرض دید مردم خواهد گذاشت.

وی تاکید کرد: شهرداری ساوه آمادگی هرگونه همکاری برای اجرای بهینه برنامه های هفته دفاع مقدس را دارد تا به نوعی گوشه ای از رشادت های رزمندگان و شهدا را جبران کند.

شهرستان ساوه در دوران دفاع مقدس ۵۸۰ شهید تقدیم دفاع از میهن و ارزش های اسلامی نمود.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها