Portal_background_image

استاندار مركزي در در آيين بهره برداري از خط توليد شركت مهبان دارو ساوه: كاهش وابستگي كشور در حوزه دارويي و نزديك شدن به آستانه خودكفايي در توليد اقلام دارو، بخشي از اقتدار ايران اسلامي است.

آقازاده استاندار مرکزی در در آیین بهره برداری از خط تولید شرکت مهبان داروی ساوه، کاهش وابستگی کشور در حوزه دارویی و نزدیک شدن به آستانه خودکفایی در تولید اقلام دارو را بخشی از اقتدار ایران اسلامی عنوان کرد.

استاندار مرکزی روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از خط تولید محصولات جامد دارویی و بخش اداری شرکت مهبان داروساوه که با حضور وزیر بهداشت ودرمان انجام شد، افزود:شرایط تحریم  دشمنان با برنامه ریزی می تواند بهترین عرصه برای باروری ظرفیت ها و استعدادهای داخلی باشد و موفقیت های داروسازی کشور نمونه ای از همت داخلی در شرایط سخت است.

سید «علی آقازاده» افزود: کاهش وابستگی کشور در حوزه دارویی و نزدیک شدن به آستانه خودکفایی در تولید اقلام دارو بخشی از اقتدار ایران اسلامی است.

وی بیان کرد: ایران اسلامی علاوه بر خیز بلند تولید اقلام دارویی در تولید رادیوداروها و پزشکی هسته ای هم موفقیت های قابل توجهی را با حمایت وزارت بهداشت، سازمان انرژی اتمی و سایر متخصصان داخلی داشته است.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مدیریتی استان مرکزی مکلف هستند در کنار تولیدکنندگان به خصوص شرکت داروسازی باشند ودر سایه برنامه و حمایت های هدفمند مشکلات عرصه تولید را رفع کنند.

آقازاده توضیح داد:  انتظار است که  تا پایان دولت دوازدهم سرانه تخت های بیمارستانی استان از ۱.۷ درصد به ۲.۱ درصد افزایش یابد و این مهم در سایه  حمایت وزارت بهداشت وهمراهی خیران و بخش خصوصی در زمینه عمرانی و تامین تجهیزات میسر است.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران نیز در این آیین گفت:اه اندازی خطوط جدید دارویی نشانه جدیت حوزه دولتی و خصوصی کشور برای تحقق رونق تولید است.

دکتر «احمد شیبانی»افزود: تامین مواد اولیه تولید دارو در شرایط تحریم از شاخص های مهم است و باید تحریم ها را به فرصت تبدیل کرد و نقشه بدخواهان کشور را در حوزه داروسازی ناکام گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۲ کارخانه داروسازی و محصولات تولیدی شیمیایی در کشور  فعالیت می کنند که نقش محوری در تامین نیاز های دارویی داخل کشور ایفا می کنند.

دکتر شیبانی افزود: قبل از انقلاب حدود ۴۰ واحد داروسازی که ۱۴ واحد آن  خارجی بود در کشور فعالیت داشتند و ۲۵ درصد نیاز دارویی ایران  در داخل و بقیه از طریق واردات تامین می شد.

وی عنوان کرد: اکنون ۹۷ درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود و این افتخاری بزرگ است.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران بیان کرد: ۶۷ درصد مواد اولیه مورد نیاز در حوزه داروسازی در داخل کشور تولید می شود و ۱۰۰ درصد مواد لازم برای بسته بندی دارو نیز بومی است.

دکتر شیبانی توضیح داد: ایران در سال ۵۶ با جمعیت ۳۵ میلیون نفری حدود ۵۰۰ میلیون دلار در تامین نیازهای دارویی هزینه داشت و اکنون با ۸۰ میلیون نفر جمعیت سه درصد داروی وارداتی دارد.

وی ادامه داد: نیازهای صنعت داروسازی به اندازه کافی پیش بینی و تامین شده کمبودی وجود ندارد.

رئیس سندیکای تولید کنندگان مواد اولیه دارویی کشور نیز در این آیین گفت:  ۶۷ درصد از داروهای تولیدی در کشور با استفاده از مواد موثره تولید شده در داخل به بازار می آیند.

«فرامرز اختراعی» افزود: دشمنان برای زمین زدن تولیدات دارو و رساندن هزینه های این بخش به ۴۴ میلیارد یورو نقشه کشیدند و تمام تلاش صورت گرفت که اقتصاد کشور در حوزه صنایع دارویی با بحران مواجه شود اما، تاکنون این مهم ناکام مانده است.

وی یادآور شد: خط تولید داروهای دسته جامدات در واحد مهبان ساوه  بار بزرگی را  از دوش حوزه دارویی کشور برداشته است و اقدامی جهادی است.

نماینده مردم ساوه  وزرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: مافیای دارو آسیب  زا است و باید با تمام توان در برابر آن ایستاد.

«محمد رضا منصوری» افزود: روند تولید دارو در کشور با اتکا به توان داخلی قابل تقدیر است واین موفقیت حاصل درایت مسئولان وزارت بهداشت و همراهی بخش خصوصی است.

شرکت داروسازی مهبان، تولید کننده انواع مکمل های غذایی ودارویی شامل گروه فرآورده های پروبیوتیک و گروه ویتامین ها، مواد معدنی و محصولات جامد عمومی است.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها