Portal_background_image

محمد بهاروند، فرماندار ساوه: احياي بافت تاريخي ساوه، مهمترين اقدام شوراي شهر دوره پنجم اين شهر است

معاون استاندار مرکزی و فرماندار ساوه از روند اجرای فاز نخست طرح بزرگ مسجد تا مسجد که توسط شهرداری ساوه در بازار چهارسوق در دست اجرا است، بازدید کرد.

محمد بهاروند در حاشیه این بازدید، احیای بافت تاریخی بازار چهارسوق را  یکی از اقدامات ارزشمند مدیریت شهری ساوه در دوره پنجم فعالیت شورای اسلامی شهر ساوه دانست و گفت: امروزه کشورهایی که شاید قدمت آنها به  کمتر  از 100 سال می‌رسد گاها برای خودشان هویت‌سازی‌ می‌کنند اما متأسفانه ما در شهری مانند ساوه با هویت چندین ‌هزار‌ساله در گذشته نسبت به این مهم بی‌توجهی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: اجرای طرح بزرگ مسجد تا مسجد اقدامی ماندگار و فرصتی مناسب برای توسعه صنعت گردشگری در شهر ساوه است که علاوه بر احیای بافت های تاریخی شهر  موجب حذف بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در منطقه مرکزی شهر ساوه خواهد شد.

بهاروند تصریح کرد: شهر ساوه جزء میراث فرهنگی و تاریخی کشور است و اجرای طرح بزرگ مسجد تا مسجد فرصت مغتنمی است تا این شهرستان به مقصدی برای جذب هرچه بیشتر گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شده و شاهد توسعه و رونق روزافزون صنعت گردشگری در آن باشیم.

وی افزود: لازم است تا تمامی دستگاه های ذیربط شهرستان ساوه همکاری لازم را با شهرداری، برای اجرای پروژه مسجد تا مسجد داشته باشند تا بتوانیم در آینده از این فرصت حداکثر استفاده را در جهت معرفی فرهنگ غنی مردم ساوه و رونق اقتصادی شهر داشته باشیم.


دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها