Portal_background_image

آيين توديع و معارفه رئيس دادگستري و دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ساوه

آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه با حضور معاون استاندار و فرماندار ساوه،رئیس کل دادگستری استان مرکزی،امام جمعه شهرستان ساوه ،نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی و مسئولین اجرایی و اداری شهرستان برگزار

حجت الاسلام قاسم عبداللهی روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه بیان کرد: امروز وحدت رویه و مجاهدت در مسیر آرمان های راستین نظام و انقلاب بیش از هر زمان دیگری نسخه ای شفابخش برای کشور است.

وی ادامه داد: امروز جوانان این مرز و بوم در آن سوی مرزهای جغرافیایی برای دفاع از کیان ایران اسلامی جان خود را برای آزادیخواهی و دفاع از امنیت کشور فدا می کنند و عده ای ندانسته با برخی اظهار نظرهای نسنجیده و امنیت کشور را خدشه دار می کنند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: دادگستری مرجع اصلی رسیدگی به تظلم است و باید در این مسیر تنها با هدف رضای خدا و ستاندن حق مظلوم از ظالم قدم برداشت.

حجت الاسلام عبداللهی بیان کرد: دستگاه قضا و دادگستری ناظر اجرای قوانین است و افتخار این نهاد مقدس، خدمت بی منت و صادقانه به مظلومان است.

وی افزود: انقلابی گری که رهبر معظم انقلاب بارها بدان تاکید فرمودند به معنی واقعی کلمه حرکت در مسیر اسلام راستین و حیات در زیر سایه ولایت مطلقه فقیه است.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: دستگاه قضایی با نا امنی های اقتصادی، سیاسی، اعتقادی، اخلاقی و دیگر ناهنجاری های مربوط به جامعه بدون افراط و تفریط برخورد قاطعانه می کند و دادستان های روسای دادگستری های شهرستان نیز در این مسیر وظیفه سنگینی دارند.

وی بیان کرد: جلوگیری از تصرف اراضی ملی و کشاورزی وظیفه همگانی است و دستگاه های مرتبط همسو با قوه قضاییه در این خصوص اهتمام داشته باشند.

 رئیس سابق دادگستری ساوه نیز گفت: مردم بهترین قضاوت را در عملکرد مدیران دارند از این رو قضاوت در خصوص دادگستری شهرستان را به مردم واگذار می کنیم.

حجت الاسلام احمد چراغی افزود: انجام کار صادقانه برای خدمت به مردم عبادت محسوب می شود و امیدواریم خدمات دستگاه قضایی شهرستان مرضی درگاه حق تعالی واقع شود.

وی بیان کرد: شهرستان ساوه از حیث همدلی و همگرایی در بین مسئولان و مردم در سطح استان مرکزی بی نظیر است و یکی از امن ترین شهرهای کشور از جمیع جهات به شمار می رود.

دادستان سابق ساوه نیز گفت: سرعت و دقت در انجام امور سرلوحه کار دستگاه قضایی شهرستان بوده است. از این رو دادسرای ساوه اولین دادسرای استان مرکزی بود که با متمرکز کردن پرونده های قضایی الگویی برای سایر شهرهای استان شد.

حجت الله درودگر برنامه محور بودن را از دیگر رویکردهای دستگاه قضایی در ساوه دانست و افزود: دادگستری ساوه پیشور در اجرای سیاست های دستگاه قضایی بود.

وی کنترل حاشیه نشینی و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، اجباری کردن اختصاص پارکینگ برای مجتمع های مسکونی به منظور کاهش سرقت خودرو و نیز ترافیک، جلوگیری از تصرف عدوانی و تفکیک غیرمجاز اراضی و باغات و راه اندازی مرکز پیشگیری از آسیب های اجتماعی را از مهمترین اقدامات دادسرای ساوه در این مدت بیان کرد.

وی از کاهش 45 درصدی سرقت های خرد با راه اندازی مرکز پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهرستان خبر داد و افزود: کاهش جرائم خشن و نیز کاهش سرقت احشام از دیگر توفیقاتی بود که نتیجه سرعت در کار دستگاه قضایی و تسریع در مجازات حاصل شد.

رئیس جدید دادگستری ساوه نیز با تاکید بر فعالیت در دستگاه قضایی با روحیه انقلابی‌گری تصریح کرد: تظلم خواهی از مظلومان مصداق واقعی روحیه انقلابی گری است.

هادی ملکی افزود: دستگاه قضایی ملجا و پناهگاه مظلومان است از این رو تلاش خواهیم کرد با همدلی و هم افزایی در تحقق این مهم تلاش کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب جدید ساوه نیز با تاکید بر اتحادبین بخشی و مشارکت مردمی به عنوان عاملی برای پیشگیری از وقوع جرم و بستری آماده جهت برخورد با متخلفان افزود: در کنار این  از تمامی ابزارهای قانونی برای برقراری امنیت پایدار در شهرستان استفاده خواهیم کرد.

مجید علیپور افزود: شهرستان ساوه از شهرستانهای ویژه استان مرکزی است که قطب صنعتی و کشاورزی استان به شمار می رود از این رو برقراری امنیت در این شهرستان زمینه توسعه آن را دو چندان می کند.

در این مراسم با تقدیر از زحمات حجت‌الاسلام احمد چراغی رئیس سابق دادگستری و حجت الله درودگر دادستان عمومی  و انقلاب ساوه، با اهدای حکمی هادی ملکی به عنوان رئیس جدید دادگستری و مجید علیپور به عنوان دادستان جدید شهرستان ساوه معرفی شدند.

گالری تصاویر

روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ساوهروابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ساوهروابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ساوهروابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ساوهروابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ساوه

دسته بندی

روابط عمومی فرمانداری ساوه


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها